Susitikimas su Izraelio kadetais

Gegužės 13 dieną Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus gimnazinių klasių kadetai susitiko su Izraelio karinės mokyklos auklėtiniais. Kadetai vaizdo konferencijos metu bendravo su Izraelio karinės mokyklos auklėtiniais, susipažino su dienotvarke, karybos užsiėmimais, fizinio pasiruošimo normatyvais. Taip pat buvo kalbama apie santykius tarp vaikinų ir merginų, aptarta motyvacija mokytis karinėje mokykloje.

The Hebrew Reali School mokykla įkurta 1913 metais ir nuo pat įkūrimo pradžios orientuota į holistinį mokymą. Iki šios dienos mokykla išleido 22300 absolventų, tarp kurių yra Izraelio prezidentas Ezer Weizman, aukštus postus užimantys valstybės tarnautojai, kompanijų vadovai.

Karinė mokykla įkurta 1957 metais generolo Davido Ben-Guriono ir dr. Arthuro Biramo iniciatyva Haifoje, trečiame pagal dydį Izraelio mieste. Mokykloje mokosi vaikinai ir merginos iš viso Izraelio. Mokykloje mokosi 160 kadetų. Akademines studijas karinės mokyklos mokiniai mokosi drauge su The Hebrew Reali School mokyklos auklėtiniais. Karybos studijas tęsia kariniame miestelyje: moderni ginkluotė, kovos lauko doktrina, mūšių ir karų analizė, topografija ir karinės technologijos. Kadetai mokosi trejus metus. Karinė mokykla ruošia būsimus lyderius Izraelio kariuomenei.

„Bendraudamas su kadetais, sužinojau, kad karybos užsiėmimai vyksta panašiai kaip ir mūsų Licėjuje. Kiekvienas Izraelio kadetas planuoja savo gyvenimą sieti su karyba, kiekvieno siekis- tapti lyderiu“ – po susitikimo kalbėjo Arnas Čeponis, IV g. kl. kadetas.

„Izraelio kadetų veikla mažai kuo skiriasi nuo mūsų, pagrindinis skirtumas yra tas, kad jie visi gyvena kareivinėse o mokosi bendrųjų ugdymo dalykų vienoje iš geriausių mokyklų Izraelyje. Karinių užsiėmimų tvarkaraščiai ir mokymosi būdas skiriasi, todėl jų karinis parengimas galbūt yra stipresnis. Man malonu buvo sužinoti, kad jie tokie, kaip ir mes, juos vienija karyba, taip pat kaip ir mus“ – sakė Erikas Skučas, II g. kl. kadetas.

„Man įdomu tai, kad Karinėje mokykloje merginų daug mažiau nei mūsų Licėjuje. Bet santykiai tarp merginų ir vaikinų tokie patys kaip ir mūsų. Karinėje mokykloje merginos yra rimtesnės ir stengiasi geriau mokytis, būna, kad jos sutramdo ir vaikinus. Beje, Izraelyje dabar labai karšta, o mokiniai visą laiką turi vaikščioti vilkėdami paradinę uniformą. Laukiu kito susitikimo virtualioje erdvėje ir tikiu, kad pasimatysime ir gyvai“ – dalinosi mintimis Greta Gaubytė, III g. kl. auklėtinė.

„Įsitikinau, kad Karinėje mokykloje mokosi kadetai, kurie moka įveikti save ir sunkiausiu momentu sugeba rasti jėgų įveikti silpnumo akimirkas. Taip pat sužinojau, kas skatina mokytis karinėje mokykloje. Džiugu tai, kad skatinimas kyla pirmiausia iš šeimos“ – kalbėjo Marijus Mikelaitis, III g. kl. auklėtinis.

„Sužinojau, kad Karinėje mokykloje mokosi ne vieną religiją išpažįstantys kadetai ir tai netrukdo siekti bendrųjų tikslų. Stiprus karybos pasiruošimas lemia tai, kad mokiniai tampa Izraelio kariuomenės lyderiais“, – dalinosi mintimis Gabrielius Babickas, IV g. kl. kadetas.

Šių metų vasario mėnesį Izraelyje viešėjo Generolo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas Ričardas Žilaitis. Susitikimo metu buvo užmegztas ryšys su The Hebrew Reali School ir karine mokykla Haifos mieste. „Šis kadetų susitikimas -tai tęsinys mano pradėto darbo. Šaunu, kad jaunuoliai sugeba rasti bendrą kalbą ir yra įdomūs vieni kitiems. Tikiu, kad tai ne paskutinis vaizdo konferencijos susitikimas. Atsargiai galvoju – jie turi susitikti gyvai.“ – kalbėjo Ričardas Žilaitis.