Susitikimas su kapitonu Paddy Kenny

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai susitiko su JAV karinių pajėgų kapitonu Paddy Kenny ir dalyvavo paskaitoje apie karius ir lyderystę Amerikos kariuomenėje.

Kapitonas Paddy Kenny pirmą kartą lankėsi Kadetų licėjų prieš pusę metų. Kapitono pastangomis įrengta treniruoklių salė ir pavadinta JAV Sausumos pajėgų generolo majoro Sidney’aus Shachnow vardu. Karininkas su savo kariais padėjo renovuoti senąją Licėjaus jėgos treniruočių salę: skuto senus dažus, lygino bei perdažė sienas.

„Lyderiui svarbu būti pavyzdžiu savo kariams. Jei matai, kad jie valo ginklus, prisijunk ir daryk tą patį. Jei jie sportuoja, prisijunk ir sportuok drauge. Paskaitoje karininkas pasakojo apie lyderį, pateikdamas asmeninės patirties pavyzdžius. Tikiu, kad išgirstą informaciją galima bus panaudoti ateityje, siekiant būti geriausiu,“ – dalinosi savo įspūdžiais iš susitikimo su kapitonu Paddy Kenny Klaudijus Skirgaila, I B g. kl. kadetas.

„Išmokau, kad lyderis neturi slėpt šio jausmo ar “titulo”, tačiau visiems to žinoti ir nebūtina. Jei esi geras lyderis, nereikės ir sakyt, kad toks esi, nes kiti tai pastebės iš tavo atliktų darbų. Lyderis turi be galo daug įsipareigojimų ir atsakomybių, todėl, manau, ne kiekvienas gali juo būti.” – kalbėjo Jokūbas Kasperavičius, III g. kl. kadetas.

Kpt. Paddy Kenny senelis, broliai ir pusbroliai taip pat tarnavo kariuomenėje. Karininkas, turi du vaikus, mėgsta sportuoti ir jau aštuonis mėnesius gyvendamas Lietuvoje niekada neatsisako lietuviško maisto.

„Jis turi parodyti, kad yra puikus ir sėkmingas lyderis. Turi gebėti eiti savo pareigas, būti sąžiningas ir pasitikintis savimi“ – pasakojo Klaudijus Skirgaila.- „Lyderis turi įkvėpti savo karius ir motyvuoti juos ir jokiu būdu neiti ir nepasakoti visiems, kad yra aukštesnis ir klausyk manęs.”

„Labiausiai patiko tai, kad kapitonas viską pasakojo taip, kaip yra iš tikrųjų ir savo pasakojimuose rėmėsi savo patirtimi. Naudingiausia buvo sužinoti apie tai, kaip jaučiasi patys vadai, kada atsiranda tikimybė palūžti,“ – kalbėjo Tauras Morkovičevas, III g. kl. kadetas. „Gerai, kad ir kasdieniniame gyvenime dažnai sutinku tokių žmonių, kurie tiesiog spinduliuoja lyderio aura. Galėčiau net įvardinti- tai mūsų būrininkas Martynas Lukaitis.“

Kpt. Paddy Kenny penkiolika metų kariuomenėje. Savo tarnybą pradėjo desantinėse pajėgose. Dalyvavo misijoje Afganistane ir Irake. Šiuo metu tarnybos vieta – Lietuva.

„Kpt. Paddy Kenny aiškiai išdėstė, kas yra sėkmingas lyderis, kaip tapti, būti pavyzdingu ir sėkmingu lyderiu. Buvo įdomu klausytis kario asmeninės patirties ir džiaugiuosi, kad mes, kadetai, turime galimybę bendrauti su tokiais žmonėmis, iš jų mokytis ir į juos lygiuotis.” – pasakojo Augustė Šmigelskytė, III g. kl. auklėtinė.

„Buvo malonu bendrauti su kadetais. Klausimai buvo įdomūs. Į kiekvieną stengiausi atsakyti sąžiningai ir nuoširdžiai. Tikiuosi, kad kadetai rado atsakymuose savo tiesas“ – kalbėjo Jungtinių Amerikos Valstijų karininkas.

„Tai įkvepiantis bendradarbiavimo pavyzdys. Mes dalyvavome vaizdo konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie lyderį. Koks jis turi būti ir kaip tapti juo. Kadetai išgirdo Jungtinių Amerikos Valstijų karininko mintis, kurias reikia vertinti ir puoselėti. Tikiu, kad tai ne paskutinis mūsų susitikimas su mūsų partneriais ir sąjungininkais.“ – teigė Ričardas Žilaitis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas ugdymui.