Susitikimas su sąjungininkais, kariais iš JAV

Sausio 15 dieną Kadetų licėjaus auklėtiniai dalyvavo susitikime su JAV sausumos pajėgų 8-jo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariais, atvykusiais į tarnybos vietą Pabradėje.

„Susitikime su JAV kariais sužinojome apie sąjungininkų kariuomenės turimą ir naudojamą sunkiąją techniką, ginkluotę bei amuniciją. Patiko, kad dalinosi savo gerais įspūdžiais apie pažintį su Lietuvos kariuomene. Džiugu buvo matyti ir jausti jų geranoriškumą mūsų atžvilgiu“, – mintimis dalinosi kadetas Klaudijus Skirgaila.

„Atrodo, kad uniforma jiems suteikia labai daug rimtumo, bet smagu matyti ir išgirsti jų juoką bei linksmus pasakojimus, nutikimus iš jų asmeninio gyvenimo. Smagu, kad Lietuva jiems paliko gerą įspūdį. Į mūsų klausimą, kiek laiko truko adaptacija? Jie atsakė, kad šiuo metu vyksta procesas, kuris duodą puikų rezultatą. Labai ačiū už bendradarbiavimą. Tokie žmonės įkvepia ir palieka didelį įspūdį“, – kalbėjo kadetė Gabija Zaleckytė

„Labai greitai praėjo laikas, norėjosi, kad daugiau karininkai papasakotų apie savo veiklą. Tikiu, kad tai ne paskutinis susitikimas“, – kalbėjo kadetas Aivaras Patarakas

„Bendraudamas su Amerikos kariais turėjau puikią progą suprasti ir pažinti iš arčiau jų naudojamą techniką bei veiksmus atliekant pratybas Lietuvoje, jie papasakojo apie save asmeniškai. Amerikos kariai atsakė į visus mums rūpimus klausimus, o taip pat ir aš turėjau progą papasakoti jiems apie mūsų Licėjų ir kasdieninę veiklą“, – įspūdžiais pasidalino kadetas Jokūbas Kasperavičius.

„Karininkai pateikė pagrįstų įrodymų, kodėl verta rinktis karininko profesiją. Mes pirmieji stosime ginti savo Tėvynę“, – patvirtino Klaudijus.

„Šis susitikimas, tai bendradarbiavimo tęsinys su mūsų sąjungininkais. Pirmasis susitikimas su kariais iš JAV, kurie rado resursų padėti įrengti generolo majoro Sidney Shachnow vardo sporto salę. Susitikimas su kapitonu Paddy Kenny, kuris pasakojo apie lyderystę kariuomenėje, paramedikų užsiėmimai su amerikiečių ir Krašto apsaugos savanorių kariais. Na ir generolo Povilo Plechavičiaus girios sodinimas Karalgirio miške talkinant mūsų sąjungininkams. Dėkojame už žinias ir dėmesį kadetams“, – pasakė direktoriaus pavaduotojas Ričardas Žilaitis.