Nepriklausomybės diena

Sveikiname mūsų sąjungininkus su Nepriklausomybės diena!

Liepos 4 d. minima Lietuvos sąjungininkės ir vienos iš didžiausių pasaulio demokratinių valstybių, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nepriklausomybės deklaracijos šventė. Su šia švente taip pat nori pasveikinti ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, kuris daugiau nei tris metus bendradarbiauja su sąjungininkais iš JAV.

JAV Nepriklausomybės paskelbimas buvo svarbus įvykis pasaulio istorijoje. Nors Jungtinės Valstijos ir susidūrė su daugybe problemų savo istorijoje, tai vis vien buvo demokratinės santvarkos pergalė prieš monarchiją bei išsivadavimas iš Imperijos kontrolės. Ši diena JAV minima rengiant iškylas, paradus, festivalius, muges, koncertus, taip pat žaidžiamos beisbolo rungtynės. O visų svarbiausia – leidžiami fejerverkai.

Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjuje reguliariai lankosi ugdymo įstaigos partneriai – JAV civilių ir kariškių bendradarbiavimo batalionas. Apsilankymų metu naujos bataliono komandos dalyvauja ceremonijose, supažindinamos su Kadetų licėjaus istorija, edukacinėmis erdvėmis bei generolo P. Plechavičiaus biografija, o tada – jiems perduodami tolimesni projektai. Kartu su sąjungininkais kadetų licėjus jau įgyvendino daug bendrų projektų: įrengta Generolo majoro Sidney Shachnow vardo jėgos salė, sudarytas paramedikų kursas licėjaus auklėtiniams, vestos paskaitos apie lyderystę JAV kariuomenėje, licėjaus bibliotekai dovanotos knygos, nuotoliniu būdu susitikta su JAV kariais, tarnaujančiais Lietuvoje, buvo sodinama generolo Povilo Plechavičiaus giria, vyko inkilų kėlimo šventė, įrengtas kliūčių ruožas, įvyko tarptautinė konferencija „Karyba kitaip.“

Jungtinės Valstijos – Lietuvos, o JAV karinių vienetų atstovai taip pat ir Kadetų licėjaus sąjungininkai. Savo partneriams linkime toliau stiprinti tradicijas ir tikimės tolimesnių bendradarbiavimo projektų.