Tarptautinė mokytojų diena

Kaip akimirka prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Kai gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva, rudens alsavimą pajutome visur. Netruko ateiti ir spalis. Šėldamas, besitaškydamas spalvotais lapų purslais, jis dovanojo kasmetę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną.
Tai pirmasis šventiškas stabtelėjimas besisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai ryt ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad Licėjuje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka, vėl skambutis. Taip ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalinantis savo žinias ir išmintį visiems vienodai – ir mažam penktokui, ir jau besiruošiančiam palikti Licėjų abiturientui.
Šių metų Mokytojų dienos šventė buvo ypatinga. Ji prasidėjo jau ketvirtadienį, kai Licėjaus sporto salėje jėgas išmėgino mokytojų ir kadetų komandos. Azartiškai mokinių palaikomi mokytojai, susikaupę kadetai jėgas išmėgino kvadrato ir tinklinio varžybose.
Šventiškai nusiteikę kadetai ir mokytojai penktadienį rinkosi į Licėjų. Abiturientai išsakė pačius gražiausius sveikinimo ir padėkos žodžius. Pirmosios pamokos metu Mokinių taryba mokytojams organizavo netradicinę pamoką- egzaminą, suteikė galimybę prisiminti, ką reiškia būti mokinio kailyje.
Mokytojo dienos šventė – tai mokinių padėkos šventė pedagogams.

Informaciją paruošė: Olgita Cironkaitė