Kadetų licėjus

„Teisinės minties šventė“ konkurso rezultatai

2022 m. gegužės 17 d. Bagdoniškio dvare, Rokiškio raj. įvyko „Teisinės minties šventės“ konkursas, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams. Jame dalyvavo Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus 10-12 klasių auklėtiniai. Licėjaus bendruomenė džiaugiasi, kad konkurse už savo kūrybinius darbus 1-ąsias vietas pelnė Samanta Čarkauskaitė (II a kl.) ir Ervinas Riševičius (II a kl.). Kadetus paruošė Kristina Žukauskienė, teisės pagrindų mokytoja.

Šį renginį ir konkursą suorganizavo Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, minėdama 142-ąsias profesoriaus Mykolo Romerio gimimo metines. M. Romeris žinomas dėl savo veiklos prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Sąjūdžio ir Lietuvos konstitucinės teisės mokslo formavimo, todėl nenuostabu, kad renginiu buvo siekiama dalyvius sudominti teisininko profesija bei M. Romerio vardu pavadintu universitetu. Kadetų licėjui tai taip pat aktualu – švietimo įstaigoje auklėtiniai yra papildomai mokomi karybos ir teisės mokslų pagrindų bei yra skatinami būti savarankiški ir kritiškai mąstantys, todėl šis renginys suteikė jiems galimybę atskleisti įgytas žinias.

Konkurso dalyviai turėjo atlikti kūrybinį rašto ar vizualizacijos-piešinio formos darbą tema „Pažink Mykolą Romerį.“ Kadetai S. Čarkauskaitė (IIa) ir E. Riševičius (IIa) priėmė šį iššūkį ir jų darbai buvo įvertinti pirmomis vietomis dvejose kategorijose. S. Čarkauskaitės darbas laimėjo nominacijoje „Realistiškiausias“, o E. Riševičiaus – „Kūrybiškiausias.“

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus išsiskiria savo savitu ugdymu, kuris leidžia tokiems auklėtinių gebėjimams atsiskleisti. Licėjuje yra vykdoma Sausumos kadetų ugdymo programa, kuria siekiama, kad kadetai taptų pilietiškais, gebėtų spręsti problemas, mokėtų mokytis ir tobulėtų visą gyvenimą.