Kadetų licėjus

Uniformos dėvėjimas Kadetų licėjuje pereinamuoju laikotarpiu

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus šiuo metu kuria naują uniformą, kurią ateityje privalės dėvėti ugdymo įstaigos auklėtiniai. Naują uniformą Kadetų licėjus ruošia drauge su Lietuvos Kariuomenės sausumos pajėgomis bei Krašto apsaugos ministerijos heraldikos specialistais. Laukiant kol bus parengta nauja uniforma, Licėjaus kadetai turi vadovautis Kadetų licėjaus uniformos dėvėjimo ir išvaizdos reikalavimo tvarkos aprašu – nuoroda.

Šiuo metu Licėjaus auklėtiniams, pagal tvarkos aprašą, yra numatyti griežti ir konkretūs uniformos dėvėjimo reikalavimai: kada ir kokiomis aplinkybėmis reikia dėvėti lauko uniformą, galvos apdangalus, kokia turi būti avalynė. Apibrėžta, kaip turi atrodyti kadetas su uniforma, iškelti tam tikri aprangos priežiūros reikalavimai. Taip pat yra nurodyti skiriamieji ženklai, atributika, apdovanojimų ženklų nešiojimo tvarka ir t.t.

Kadetų Licėjus vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, pagal kurią ugdymo įstaigoje papildomai dėstomi teisės ir karybos pagrindai, vykdomi įvairūs užsiėmimai skirti mokinių aktyviai veiklai. Mokslo metų eigoje kadetai dalyvauja žygiuose, stovyklose, užsiima savanoryste, sportu, dalyvauja ceremonijose, minėjimuose, net kai gamtos sąlygos nebūna palankios.

Kadetai, baigę mokslus Licėjuje, neretai pasirenka studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje arba tarnauti Lietuvos Kariuomenėje. Todėl labai svarbu, kad kadetams skirta apranga atitinkamai reprezentuotų ugdymo įstaigą, jos ugdymo programą, o taip pat būtų patogi, tinkama įvairioms veikloms ir pritaikyta kintančioms oro sąlygoms. Reikalavimai aukšti, todėl, kuriant naują uniformą, kadetų Licėjus remiasi ne tik savo ilgamete patirtimi, bet tuo pačiu bendradarbiauja su atstovais iš Lietuvos Kariuomenės bei Krašto apsaugos ministerijos.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų Licėjaus auklėtiniai savo uniformomis jau ilgą laiką išsiskiria nuo kitų mokyklų mokinių. Licėjuje aprangos tvarka griežta, reikalaujanti atidumo, tačiau kadetai šių reikalavimų laikosi atsakingai. Naujos uniformos atspindės Licėjaus savitumą bei jo auklėtinių aktyvią veiklą.