Kadetų licėjus rekomenduoja

Uniformos dėvėjimo rekomendacijos atvėsus orams

Atvėsus orams ir pamažu artėjant žiemai vertėtų atkreipti dėmesį į vėsiam ir šaltajam periodui skirtą aprangą. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus teikia rekomendacijas kurios padės ne tik vykstantiems į pamokas, bet ir reguliariai dalyvaujantiems išvykose, žygiuose ar stovyklose.

Šie patarimai nėra reikalavimai, tačiau reikia atkreipti į juos dėmesį. Vesiu ir šaltuoju sezonu reikia pasirinkti aprangą, su kuria neperšlaptų ir nenušaltų rankų bei kojų. Svarbu nepamiršti kepurės ir pirštinių. Rekomenduojama, kad apranga būtų kelių sluoksnių, kiek galima atsparesnė vandeniui ir vėjui. Kelnės turėtų būti atsparios vandeniui, tačiau galite rinktis, kas patogu. Jei ypač šalta, galima dėvėti kelis sluoksnius kelnių. Medvilnė yra netinkama išvykoms vėsiu ir šaltu oro, nes ji greitai sušlampa, sugeria prakaitą.

Renkantis viršutinius drabužius, jie turėtų sudaryti mažiausiai tris sluoksnius. Pirmas sluoksnis turėtų būti greitai džiūstantis – tam tinkami sintetiniai rūbai. Terminiai marškinėliai taip pat tinka bei leidžia asmeniui jaustis patogiai. Antras sluoksnis yra skirtas palaikyti kūno šilumą ir apsaugoti nuo šalčio. Jį gali sudaryti įvairūs megztiniai ar flisai. Tuo tarpu trečias sluoksnis yra apsauginis – juo reikia apsisaugoti nuo vėjo, lietaus, sniego ir net augmenijos. Šiam sluoksniui tinkamos striukės, tačiau jos neturėtų būti per šiltos – aktyvios veiklos metu nebus šalta, o per stora apranga tik trukdys. Galiausiai, verta paminėti, kad modernių technologijų dėka atsiranda apranga, kuri suderina kelis sluoksnius į vieną, pvz. modulinės striukės, kurios apima antrą ir trečią sluoksnius, o marškinėliai – pirmą ir antrą. Todėl rinkdamiesi aprangą pasidomėkite, kokią funkciją ji atlieka.

Visų svarbiausia yra pasirūpinti tinkamu apavu bei kojinėmis. Šaltu sezonu reikėtų dėvėti du sluoksnius kojinių. Vienas sluoksnis turėtų būti storesnis, kitas – plonesnis. Geriausios yra natūralių siūlų, vilnonės, megztos kojinės, tačiau tinka ir kojinės iš sintetinių (pvz. polipropileno) tekstilės audinių. Patartina derinti kojines iš skirtingų medžiagų, tačiau venkite medvilnės. Jūsų pasirinkta avalynė, žinoma, turi būti patogi.

Prieš pasirinkdami batus apgalvokite kiek laiko su juo praleisite patalpoje ar visuomeniniame transporte ir kiek laiko lauke. Idealu, kad kiekvienam atvejui turėtumėte skirtingą porą batų.

Kadetai turi jaustis patogiai, o pasirinkta apranga bei avalynė neturėtų trukdyti jiems dalyvauti veiklose. Todėl yra prasminga iš anksto pasiruošti šioms sąlygoms.