Kadetų licėjus

XXIV LŠS jaunųjų šaulių žaidynės

Gegužės 26 – 29 dienomis Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus komanda dalyvavo XXIV LŠS jaunųjų šaulių žaidynėse, kuriose svečių teisėmis taip pat dalyvavo sukarintų organizacijų komandos iš Latvijos ir Estijos.

Žaidynių metu, komandos dalyvavo atskirose rungtyse: orientavimosi, vasaros biatlono, kliūčių ruože, šaudymo iš pneumatinio bei mažojo kalibro ginklo bei būrio rikiuotės.

„Jau eilę metų man tenka dalyvauti stebint ir vertinant jaunųjų šaulių pasirodymus žaidynėse. Užtikrintai galiu sakyti, kad kiekvienais metais vertinti visus pasirodymus yra vis sunkiau, dėl visų jaunųjų šaulių tobulėjimo, todėl šiais metais išrinkti geriausią jaunųjų šaulių komandą buvo ypatingai sunku.“,- uždarymo ceremonijoje kalbėjo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

Sveikiname Kadetų licėjaus komandą įveikus kliūčių ruožą bei užėmus III – ąją vietą.

„Žaidynės suteikė daug naujos patirties su darbu komandose bei individualiai“, – kalbėjo j. kdt. Klaudijus Skirgaila, – „tai buvo dar viena galimybė išbandyti save. Puikus iššūkis buvo išbandyti komandinį plaukimą su valtimi, bei individualiai šaudyti su mažo kalibro šautuvu“.

„Šaulių žaidynėse gerai praleidau laiką dalyvaudama įdomiose rungtyse bei bendrauti su patriotiškai nusiteikusiais šauliais“, – pasakojo j. kdt. Goda Karpaitė, „pati stovyklos vieta gera ir jauki. Patys geriausi mūsų vadovai, kurie nuolatos padėjo ir palaikė mus. Labai džiaugiuosi galimybe bendrauti su Estijos ir Latvijos komandų atstovais“.

„Rungtis buvo įdomios ir itin įtemptos reikalaujančios tiek individualių, tiek komandinių įgūdžių“, – dalinosi įspūdžiais j. kdt. Nojus Martusevičius“, – „mūsų manymu pasirodėme tvirtai ir užtikrintai. Kiekvienose rungtyse reikėjo kiekvieno maksimalių pastangų ir susikaupimo. Kitais metais grįšime dar stipresni ir stengsimės iškovoti į Čempionų taurę“.

„Šiame renginyje man labiausiai patiko veiksmas“, – sakė j. kdt. Greta Juodytė „daug ir labai įdomios veiklos: šaudymas pneumatiniu ginklu, orientacinis, kliūčių ruožas ….. Džiugu, kad čia visi buvo labai draugiški ir be galo įdomios asmenybės“.

„Šiose žaidynėse dalyvavau pirmą kartą, tad buvo įdomu kažką naujo išbandyti“, – kalbėjo j. kdt. Aivaras Patarakas“, – „taip pat smagu ir įdomu buvo susipažinti su šauliais bei estais ir latviais“.

„Mūsų Kadetų licėjaus šeimos susidirbimas buvo aukščiausiam lygyje“ – iš karto po uždarymo ceremonijos pasakė j. kdt. Vitalija Jankūnaitė“, – grįžtame pilni įspūdžių bei naujų potyrių šaudymo srityje“.

„Teko stebėti pasiruošimą Jaunųjų šaulių žaidynėms“, – mintimis dalinosi direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis“, – „skirtingoms rungtims reikėjo išrinkti kadetus ir suburti juos į vieną komandą. Tai buvo tik maža užduotis, didžiausia laukė – komandos formavimas, su kuria geriausiai susitvarkė Kadetų licėjaus instruktoriai Viktorija Šarchutinaitė ir Rytis Drulia. Iškeltus tikslus mūsų komanda įgyvendino su kaupu, o šių žaidynių nugalėtojai yra nugalėtojai tik šios dienos. Taip pat dėkojame Lietuvos šaulių sąjungai už kvietimą dalyvauti žaidynėse.“