„Žalgirio 2021“ stovykloje kadetai ir jaunieji šauliai

Birželio 17 dieną pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus ir Lietuvos šaulių sąjungos dėl bendros stovyklos organizavimo.

Liepos 26 – 31 dienomis Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Kadetų licėjaus auklėtiniai drauge su Lietuvos šaulių sąjungos jaunaisiais šauliais gyvens kareivinių režimu. Teoriniai užsiėmimai bus derinami su praktiniais, aktyvus laisvalaikis, sportinės rungtys bei daug žinomų svečių aplankys stovyklos dalyvius. Karybos užsiėmimus ves Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai.

„Karantinas sutrukdė įgyvendinti idėją – kadetai gyvena ir mokosi bendrųjų dalykų karinio dalinio teritorijoje, o karybos užsiėmimus veda Lietuvos kariuomenės instruktoriai“, – kalbėjo Ričardas Žilaitis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui,- „šiandien galiu drąsiai sakyti, kad verta buvo laukti šių liepos mėnesio pratybų, mes teorines žinias, įgytas per visus mokslo metus, galėsime išbandyti aktyvioje fazėje, kur para, praleista su kariais ir kariūnais, tikrai įsimins daugeliui“.

Nuotraukoje: Ričardas Žilaitis, direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui ir Tadas Venskūnas, LŠS vado pavaduotojas – jaunųjų šaulių vadas

„Stovykla „Žalgiris 2021“- kasmetinė tarptautinė LŠS stovykla, kurioje kasmet dalyvaudavo ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus kadetai. Dėl karantino ribojimų visame pasaulyje teko nukelti ar koreguoti LŠS vykdomas tarptautines veiklas. Liepos 26 d. „Žalgiris 2021“ stovykloje nesulauksime svečių iš užsienio, bet tęsiame kasmetinę tradiciją ir organizuojame stovyklą, dar labiau sustipriname bendradarbiavimą vietos lygmeniu. Džiaugiuosi, jog Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus atsiliepė į kvietimą ir, tikiuosi, jog stovyklos metu atsiras dar stipresnis ryšys tarp organizacijų narių, stovyklos dalyviai įgaus naujų žinių iš LKA kariūnų, kurie stovyklos metu vykdys instruktorių ir būrių vadų funkcijas, na ir, žinoma, mokysis vieni iš kitų“,- kalbėjo Tadas Venskūnas, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas–jaunųjų šaulių vadas.

Stovyklos „Kibernetikas“ dalyviai

Kadetų licėjų su Lietuvos šaulių sąjunga sieja ilgametė bendradarbiavimo patirtis. Dalyvavimas drauge Kauno miesto ir respublikiniuose renginiuose, tarptautinėse „Žalgirio“ stovyklose, išvykose į Latvijos ir Estijos sukarintų organizacijų renginius, taip pat bendrai organizuota stovykla „Kibernetikas“. Džiaugiamės galėdami matyti Šaulių atstovus ir mūsų organizuojamuose renginiuose- tarptautinėje konferencijoje „Karyba kitaip“ bei generolo Povilo Plechavičiaus girios sodinime.

Informacija apie stovyklą – nuoroda.