Kadetams prasideda praktiniai karybos užsiėmimai lauke

Pirmieji į praktinius karybos užsiėmimus atvyko kadetų licėjaus jauniausieji auklėtiniai. Kartu su karybos instruktoriais jie išsiruošė į Kleboniškio miško parką ir ten atliko jiems paskirtas užduotis.

„Svarbu teoriją visada išbandyti praktiškai“, – kalbėjo vyr. instruktorius Evaldas Saročka, -„karantinas atėmė iš kadetų galimybę dalyvauti karybos užsiėmimuose miške, bet dabar turime naujus įgaliojimus ir galima veikti.“

Penktų klasių auklėtiniai turėjo įveikti 7 kilometrų atstumą, rasti gamtosaugininkų įrengtą vietą laužavietei, pasinaudojus instruktorių patarimais uždegti laužą turint …. vieną degtuką.

„Džiaugiuosi pagaliau pamatęs savo auklėtinius gyvai“, – linksmai dalinosi įspūdžiais Visvaldas Stanevičius, 5 a klasės auklėtojas,- „vaikams labai trūksta kontaktinio bendravimo. Šiandien jie galėjo pamatyti vienas kitą, bendrauti ir veikti drauge. Mums tai labai svarbu.“

Dalinamės ir vaikų nuotaika: „Labiausiai patiko įkurti laužą, žinoma, norėčiau dar eiti, bet ne tiek daug; smagu buvo susitiksi su draugais,
iš tikrųjų ,,fainas” užsiėmimas; daugiau tokių išgyvenimo užsiėmimų, buvo labai smagu, labai geri įspūdžiai; viskas buvo labai įdomu, buvo labai smagu pamatyti instruktorius, buvo daug nuotykių, instruktoriai daug juokavo, gera nuotaika.”

„Auklėtiniai džiaugėsi, kad galėjo gyvai bendrauti“, – mintimis dalinosi Živilė Simutytė, 5 b klasės auklėtoja,- „tikiu, kad artimiausiu metu  bus galima pakartoti žygį, kada vėl visi susitiks gyvai ir galės išmokti naujų dalykų.“

Džiaugiamės ir tėvų emocijomis: „Ačiū už žygį, vaikams grįžus, buvo tiek daug gerų emocijų ir įspūdžių… laužas, atsispaudimai ir netgi pririnktos mamai pirmosios žibutės, šiandien matematika prasidėjo įspūdžiais apie vakar dienos laužo kūrimą, tai buvo geriausia, kas įvyko karantino metu, vaikai labai pasiilgę buvimo kartu.“

Žygis vyko  vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. kovo 19 d. sprendimu Nr. V-576 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo  2021 m. kovo 5 d. sprendimo  Nr. V-465 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“ pakeitimo“.