Date 2024-04-19

NUOSTATAI

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Interaktyvios edukacinės patyriminės veiklos ,,Pilietinio atsparumo diena”, grįstos UTA kompetencijomis, (toliau edukacinė veikla) nuostatai nustato edukacinės veiklos tikslus, uždavinius, organizavimo tvarką.

2. Edukacinė veikla skiriama pilietiniam visuomenės ugdymui, supažindinimui su įvairiomis priemonėmis.

3. Edukacinėje veikloje dalyvauja 4-12 klasių mokiniai. Dalyvių skaičius neribojamas.

4. Kiekvienas dalyvis edukacinės veiklos metu pats atsako už savo sveikatą ir asmeninius daiktus.

II SKYRIUS

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

5. Edukacinės veiklos tikslas –  ugdyti visuomenės atsparumą, mokinių valią, žinias bei įgūdžius, kurie užtikrintų piliečių pasirengimą ir dalyvavimą atsakant į nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes, priešinantis agresijai bei okupacijai.

7. Edukacinės veiklos uždaviniai:

7.1. suteikti žinių ir gebėjimų, kurie leistų mokiniams apsisaugoti nuo šiuolaikinių saugumo grėsmių ir efektyviai susidoroti su jų padariniais;

7.2. stiprinti vertybines nuostatas, kurios skatintų mokinių tapatinimąsi su valstybe ir pasitikėjimą ja, pilietiškumą ir patriotizmą, bendruomeniškumą, savanorišką rengimąsi valstybės gynybai ir pasiryžimą iškilus poreikiui prie jos prisidėti;

7.3. suteikti žinių ir įgūdžių, kurie leistų mokiniams prisidėti prie valstybės gynybos neginkluotais veiksmais;

III SKYRIUS

ORGANIZAVIMAS

8. Edukacinę veiklą organizuoja Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus ir KŠIC.

Edukacinės veiklos partneriai – Kauno įgula, Lietuvos Šaulių sąjunga, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, GMP tarnyba, priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba.

9. Edukacinės veiklos vieta: Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus (Žeimenos 66, Kaunas)

10. Programa.

10.1. Data: 2024 m. balandžio 19 d.

10.2. 12.45 – 13.00 val. – atvykimas ir registracija (Žeimenos 66, Kaunas);

10.3. 13.00- renginio pradžia

10.4. 13.00-16.00 Veiklos (supažindinimas su karine technika, ginkluote, paramedicina, kinologija, alpinizmu, šaudybos pradmenimis)  (Žeimenos 66, Kaunas);

10.5. 16.00 val. Edukacinės veiklos pabaiga, išvykimas.

11. Edukacinė veikla

Interaktyvios edukacinės patyriminės veiklos ,,Pilietinio atsparumo diena”, grįstos UTA kompetencijomis, metu dalyviams bus sudarytos sąlygos dalyvauti alpinizmo, šaudymo lazerinėje šaudykloje, savigynos užsiėmimuose, įveikti kliūčių ruožą,  bus pristatyta ir mokiniai supažindinami su karine ginkluote, kinologų, paramedikų, ugniagesių veikla.

Bus organizuojamos įvairios veiklos, į kurias registruotis bus galima vietoje.

Paskaitą apie pilietinį atsparumą skaitys krašto apsaugos sistemos atstovas.

IV SKYRIUS

REGISTRACIJA

12. Registracija į edukacinę veiklą vykdoma iki 2024 m. balandžio 16 d.  14 val.

13. Registracija  https://forms.gle/BPhfggKcKEPDrjS3A

V SKYRIUS

PAPILDOMA INFORMACIJA

14. Edukacinės veiklos metu kiekvienas dalyvis privalo dėvėti atšvaitus ar saugos liemenes ir oro sąlygas atitinkančią aprangą.

15. Mokytojams išduodamos KŠIC pažymos.