Kiekvienas nori būti gražus ir stiprus. Grožis daugiau priklauso nuo genų, tačiau stiprus gali būti kiekvienas. Noras turėti gražų ir tobulą kūną neturi tapti pagrindiniu tikslu. Parenkant tam tikrą fizinių pratimų sistemą ir treniruočių metodus galima iš anksto numatyti būsimus rezultatus. Atliekant parinktus jėgos pratimus galima harmoningai tobulinti kūno formas, kad sustiprėtų raumenys. Norint turėti visapusiškai išlavintą kūną, reikia taip pat gerinti sąnarių paslankumą, lavinti judesius, ugdyti ištvermę bei pratimais formuoti taisyklingą laikyseną.
Šios programos paskirtis – pagrindiniais jėgos ir ištvermės ugdymo metodais formuoti mokiniams kasdieniame gyvenime reikalingų fizinių ypatybių ir gebėjimų jomis pasinaudoti įgūdžius; mažinti neryžtingumą ir nervingumą; skatinti mokinio fizinio ir kūrybinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos motyvacijos poreikį; formuoti praktinius įgūdžius ir tobulinti gebėjimus; ugdyti socialinę-moralinę atsakomybę; skatinti saviraišką ir savirealizaciją; pasitikėjimą savo jėgomis, stiprinti valią, ugdyti ištvermę.