#BEACTIVE

#BEACTIVE Europos sporto savaitė

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai pasirinko šių metų Judumo savaitę paminėti sportu. Jie dalyvavo rugsėjo 29 d. vykusiose Lietuvos sporto universiteto surengtose rudens kroso pirmenybėse. Kadetų jėgos buvo išbandytos bėgant 500 metrų, 1 ir 2 kilometrų distancijas. Iššūkis įveiktas – kadetai pajėgė pasiekti ne vieną prizinę vietą.

LSU rengiamos rudens kroso pirmenybės vyksta jau aštuntus metus. Šįmet į jas susirinko net apie 275 dalyviai. Rungtynėmis siekiama prisidėti prie platesnio projekto – „#BEACTIVE Europos sporto savaitė“. Jo tikslas: skatinti Europos gyventojus imtis sporto, būti fiziškai aktyviais bei domėtis šios veiklos poveikiu sveikatai. Kadetams dalyvauti šiuose renginiuose yra prasminga: Licėjuje jie yra skatinami būti fiziškai aktyvūs ir pilietiški. Prisidėję prie varžybų dalyviai turėjo galimybę ne tik parodyti gerą pavyzdį Lietuvos ir Europos gyventojams, bet ir pademonstruoti savo pačių fizinius gebėjimus. Tai pasiteisino – kadetai varžybose užėmė aukštas, net ir prizines vietas.

BEACTIVE-Europos-sporto-savaitė-01

Evija Bertašiūtė, tarp 500 metrų „M gim. 2011 – 2012 m.“ grupės užėmė pirmą vietą. 1 kilometrą bėgusi „M gim. 2007–2008 m.“ grupėje Antuanetė Neverauskaitė taip pat užėmė pirmą vietą, o Viltė Markevičiūtė – ketvirtą. 500 metrų bėgime iš „V gim. 2011 – 2012 m.“ grupės Trofymas Tkachenko užėmė antrą vietą. Toje pačioje grupėje Ruslan Akhunpochoe laimėjo dešimtą vietą, o Daumantas Vitkevičius – dvidešimt aštuntą. Gediminas Davidonis užėmė trečią vietą tarp 1 kilometrą bėgusios „V gim. 2005 – 2006 m.“ grupės. Mario Todorov toje pačioje grupėje užėmė penktą vietą.

Už pasiektus aukštus rezultatus bei mokyklos vardo garsinimą, geriausiai bėgę ir prizines vietas užėmę kadetai buvo apdovanoti spalio 7 d. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vykusios rikiuotės metu. Tai ne pirmos ir ne paskutinės varžybos, kuriose dalyvavę kadetai pasiekia tokių aukštų pozicijų. Džiaugiamės savo auklėtinių aktyvumu ir sporto pasiekimais. Galima drąsiai sakyti, kad savo jėgas tokiose rungtyse verta išbandyti.