Kadetai jungtinėje stovykloje su jaunaisiais šauliais

Praeitą savaitę Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai drauge su Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos mokiniais praleido kartu dalyvaudami paskaitose apie Lietuvos kariuomenę, alpinizmo, pirmosios medicinos pagalbos užsiėmimuose, naktiniame orientaciniame žygyje Kleboniškio miško parke bei tyrinėjo Kauno fortifikacijos istoriją.

Spalio 11 dieną, Kaune įvyko koordinacinis pasitarimas dėl Kadetų mokyklų klausimų ir jaunimo pilietinio ir patriotinio ugdymo tinklo stiprinimo bei plėtros. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ir bendrų stovyklų organizavimas.

„Džiugu, kad vyksta tokios stovyklos“, – kalbėjo srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, – „tikiu šios idėjos tęstinumu, nes kariuomenėje didžiausias efektyvumas pasiekiamas per jungtinumą“.

Pirmąją dieną pradėjome nuo pažinties su vakariniu Kauno senamiesčiu bei vaizdu nuo Aleksoto apžvalgos aikštelės. Didelį susidomėjimą sukėlė apsilankymas ir Karinių oro pajėgų (KOP) aviacijos bazės paieškos ir gelbėjimo poste, kur stovyklos dalyviai buvo supažindinti su priemonėmis, kurios skirtos gelbėti pagalbos reikalaujantiems.

„Kadetų stovykla buvo ne tik iššūkis stovyklos dalyviams, bet ir man pačiam“, – mintimis dalinosi instruktorius Martynas Martinaitis, – „galbūt trūko laiko atsiskleist ir susibendrauti visiems, bet padarėme tai ką galėjome. Manau, kad pavyko padaryti įdomią stovyklą“.

Antroji diena prasidėjo nuo rytinės mankštos, na o po pusryčių aktyvioji veikla. Rikiuotės, pirmosios medicinos pagalbos ir alpinizmo užsiėmimai. Po pietų paskaita apie Lietuvos kariuomenę ir pasiruošimas orientaciniam žygiui.

„Gyvendami ir mokydamiesi drauge, mes pažinome geriau vienas kitą“- pasakojo kadetė Izabela Repšytė, – „įgijome naujų žinių, atradom savo silpnybes ir stiprybes, geriau pažinome vienas kitą ir tiesiog gerai praleidome laiką“.

Trečiąją dieną vainikavo kelionė į III ir IV Kauno fortus. Kur ne tik stovyklos dalyviai susipažino su fortifikacijos istorija, bet iš praktiškai išbandė kliūčių ruožo sunkumus.

„Šiandien žengėme pirmąjį žingsnį kadetų mokyklų bendradarbiavimo link“, – pasakė Ričardas Žilaitis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas, – „ši pažintis tai raktas į mūsų bendrą tikslą – auklėti pilietišką ir patriotiškai nusiteikusį jauną žmogų Lietuvoje“.