Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus

Kadetų licėjuje svečiai iš Lvivo apskrities (Ukraina)

Darbo vizitu Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje lankėsi Lvivo apskrities (Ukraina) Tarybos atstovai kuruojantys švietimo sektorių Ivanna Herus ir Rostyslav Dobosh. Svečiai susipažino su Kadetų licėjaus ugdymo programomis, dalyvavo susitikimuose su Kauno miesto švietimo skyriaus, Lietuvos šaulių sąjungos bei Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovais. Aplankė Ukrainos pabėgėlių registracijos ir paskirstymo centrą susitikimo su Kauno ukrainiečių bendruomene Kaune.

„Mūsų šalis ruošiasi pokyčiams, dėl to esame čia“, – kalbėjo Ivanna Herus, – „mes norime rasti kontaktus, kurie padėtų mūsų mokymo įstaigoms priartėti prie švietimo sistemos standartų, kurie yra Jūsų šalyje“.

Tarybos nariai taip pat bendravo su mokiniais iš Ukrainos kurie mokosi Kadetų licėjuje, domėjosi mokymosi rezultatais, bei vaikų apgyvendinimo bei maitinimo sąlygomis.

„Mes esame dėkingi už pagalbą mūsų vaikams gyvenantiems pas jus“, – pasakė Rostyslav Dobosch, „Jūsų parama mums yra labai svarbi, mes esame kartu, kad laimėtume“.

Svečiai taip pat aplankė Kadetų licėjuje ruošiamą klasę ukrainiečiams, kuriai baldus nupirko SOS Ukraina paramos fondas, kompiuterius padovanojo kompanija ACME DIitrubutors. Šioje klasėje mokinsis ne tik ukrainiečių vaikai bet ir į šeštadieninę mokyklėlę rinksis Kauno Ukrainiečių bendruomenės nariai.

„Kad ir su kukliais turimais ištekliais, bet dalinamės savo turimais resursais“, – dalinosi mintimis Ričardas Žilaitis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus vadovas, – „kuriame ugdymo patirtis kuriomis galime dalintis su mūsų draugais ir sąjungininkais“.

#SlavaUkraini #RazomDoPeremogi