Konstitucijos egzaminas

Teisingumo ministerija jau tryliktus metus organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Tūkstančius pilietiškų dalyvių kasmet pritraukiantį konkursą globoja Jo Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Egzamino dalyviai turės galimybę pasitikrinti žinias apie valstybės valdymą, piliečių teises ir pareigas. Minint Baltijos kelio trisdešimtmetį egzamino užduotyse daugiau dėmesio bus skiriama svarbiausiam demokratijos simboliui – nepriklausomiems rinkimams. Šie metai išskirtiniai ir tuo, kad Lietuvoje prie balsadėžių piliečiai rinkosi net 3 kartus – Lietuvos Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų ir Europos Parlamento rinkimuose, be to, vyko du referendumai.

Kviečiame licėjaus kadetus dalyvauti Konstitucijos egzamine, kuris vyks 2019 m. spalio 3 dieną, 9.00 val.

303 kabinete: 5- 8 kl. mokiniai (iš klasės po 3 – 4 mok.);
304 kabinete: II – IV g. kl. mokiniai (iš klasės po 3 – 4 mok.);
305 kabinete: IB g. kl. mokiniai ( visa klasė);
218 kabinete: IA g. kl. mokiniai (visa klasė).

Geriausias Konstitucijos žinias pademonstravę pirmojo etapo dalyviai dėl nugalėtojo vardo rungsis antrajame etape, vyksiančiame spalio 17 dieną.
Pirmajame etape bus pateikta 30 uždarų klausimų, antrajame – 19 uždarų ir vienas atviras klausimas. Į antrąjį etapą pateks tie, kurie teisingai atsakys į mažiausiai 23 klausimus.
Nugalėtojai spalio 28 d. bus pakviesti į iškilmingus Konstitucijos egzamino apdovanojimus, kurie vyks Lietuvos Respublikos Prezidentūroje.
Socialinių mokslų Metodinė grupė

Informaciją paruošė: Danutė Vilkienė