Nepamirštami įspūdžiai pabuvojus istorinėje Prezidentūroje

Rodos tik pravėrėme Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus duris ir nepastebėjome, kaip įsisukome ne tik į mokslo, bet ir įvairių renginių verpetą. Rugsėjis mums, penktokams – pažinčių ir nežinomybės mėnuo. Tačiau visi labai greitai susidraugavome ne tik tarpusavyje, bet ir su naujais pedagogais, pasiruošusiais visada mums ir padėti, ir patarti. Šioje mokykloje mes patyriame visai kitokius įspūdžius, kurių kitų mokyklų mokiniai negali pažinti – mes mokomės karybos pagrindų. Tai nauja ir įdomu ne tik berniukams, bet ir mums, mergaitėms. O kur dar rikiuotės, žygiai – visa tai labai įdomu, o ir laikas prabėga nepastebimai. Spalis mūsų klasei pilnas įspūdžių. Labai aktyviai dalyvavome sveikindami pedagogus su Mokytojo diena, o po kelių dienų su klasės auklėtoja apsilankėme Istoriniame Prezidentūros muziejuje.
Nors mes ir maži, tačiau mums tikrai rūpi mūsų šalies praeitis. Muziejuje mus pasitiko edukatorius Gediminas Kasparavičius, kuris paprastai, aiškiai ir labai įdomiai papasakojo pastato istoriją. Mums neteko nei matyti, nei ryšėti pionieriškų kaklaraiščių, o ir mes net nežinojome, kad šiame pastate anksčiau buvo Pionierių rūmai, vėliau tapę mokytojų namais. Todėl išgirdę, kad daugiau kaip prieš dešimtmetį pastatą perėmus Respublikos Prezidentūrai, visuomenė, žinoma ir mes, galim sužinoti apie mūsų Prezidentus: kur vykdavo priėmimai, kuo vilkėjo kariai savanoriai, kaip įgarsindavo kalbas ir mojuodavo iš balkono Nepriklausomybės dieną.
Mums labai patiko edukacinė valanda, kurios pabaigoje, mes, mergaitės, nugalėjome berniukų komandas istoriniame žaidime ir buvome apdovanotos. Spalio pabaigoje mes vėl ruošiamės keliauti – šįkart knygnešių keliais. Ema Pociutė ir Ema Kuncaitė, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus 5b klasės kadetės.