Pilietinis ugdymas

Netradicinė pamoka „Pilietinio ugdymo pamoka su LR Konstitucinio Teismo teisėju“

Šįmet sukanka 100 metų, kai 1922 m. rugpjūčio 1 d.  buvo priimta pirmoji moderni, nuolatinė, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstitucija, ir 30 metų, kai 1992 m. spalio 25 d. referendume priimta dabartinė Konstitucija. Todėl 2022 m. Seimo yra paskelbti Konstitucijos metais.

Teisingumo ministerija kartu su Konstituciniu Teismu kvietė Lietuvos mokyklas paminėti Konstitucijos metus išskirtine pilietinio ugdymo pamoka. „Pilietinio ugdymo pamoka su Konstitucinio Teismo teisėju“ – tai iniciatyva, kurios metu mokyklų bendruomenės turėjo galimybę pasikviesti Konstitucinio Teismo teisėją į pilietinio ugdymo pamoką savo mokykloje. Atliepdami Teisingumo ministerijos kvietimui, jungėmės prie iniciatyvos ir spalio 14 dieną licėjuje įvyko netradicinė pilietiškumo pamoka su Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja Giedre Lastauskiene. Susitikime su kadetais dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjo vyresnysis padėjėjas Ramūnas Jurgaitis bei Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrės patarėja Gražina Urbonavičė.

Pilietinio ugdymo pamokos su Konstitucinio Teismo teisėju tikslas –  ne tik išgirs pasakojimą apie Konstituciją kaip aukščiausiąją teisę ir jos saugomas bei ginamas vertybes, bet ir suteikti galimybę kadetams  pabendrauti su Konstitucinio Teismo teisėja ir susipažinti su jų darbo ypatumais bei sukaupta profesine patirtimi. Ši netradicinė pamoka leido mums suprasti, kuo kiekvienam mūsų svarbi Konstitucija ir kokias vertybes ji saugo, bet ir užduodami klausimus svečiams apie Konstitucijos aiškinimo subtilybes, teisinių žinių svarbą, išsiaiškinome kaip, remiantis Konstitucija, galima apginti savo pažeistas teises ar laisves.

Mokytoja Kristina Žukauskienė