Pasaulio Shotokan karatė čempionatas

Anglijos Crawley mieste gruodžio 12-15 dienomis vyko didžiulis karatė renginys – XXI-asis Funakoshi Shotokan karatė asociacijos pasaulio čempionatas. Jame, tarp kitų 20 pasaulio šalių, Lietuvą atstovavo ir keturi Lietuvos shotokan karatė klubų federacijos atstovai, iškovoję net 6 medalius.
Pirmąją vietą porų Kata rungtyje iškovojo bei pasaulio čempionais tapo Edvinas Ronaitis (Kauno gen. P. Plechavičiaus licėjus) ir Giedrė Gudzinevičiūtė-Vilkelė (Kauno „Era“ klubas) – jie aplenkė net dešimt kitų šalių komandų.
Sidabro medalį Kata rungtyje iškovojo Edvinas Ronaitis tarp 17 dalyvių nusileidęs tik Izraelio sportininkui. Fuku-go rungtyje jis taip pat iškovojo bronzos medalį ir per šį pasaulio čempionatą net tris kartus lipo ant apdovanojimų pakylos.
Bronzos medalį 15-17 metų vaikinų kumite rungtyje iškovojo Lukas Čiurlys (Kauno gen. P. Plechavičiaus licėjus, treneris E. Ronaitis), įveikęs anglą ir portugalą jis nusileido tik kitam Portugalijos sportininkui.
Dieną prieš pasaulio čempionatą vyko 9 Dan meistro Shihan Kyle Funakoshi seminaras ir juodų diržų egzaminai. Aukščiausius Lietuvoje – 6 Dan juodojo diržo egzaminus sėkmingai išlaikė Kadetų licėjaus instruktorius Edvinas Ronaitis.