Pasirašyta Tarptautinė bendradarbiavimo sutartis

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus ir Lvovo Krut didvyrių vardo karinis licėjus pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja siekiama kurti glaudesnę partnerystę, rūpintis Lietuvos ir Ukrainos istoriniu paveldu, iškilių asmenybių, įvykių pagerbimu, ugdyti nacionalines vertybes, patriotiškumą ir pilietiškumą, dalintis gerąją patirtimi tarp licėjų mokytojų, karybos instruktorių bei kadetų.

Sutartį pasirašė Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Ingrida Levickienė ir plk. Jurij Husar.

„Mes džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Lvovo karine mokykla. Tai galimybė mūsų mokytojams bei instruktoriams dalintis gerąja patirtimi, na, o auklėtiniams – užmegzti draugiškus ryšius ir tapti draugais“, – kalbėjo Ingrida Levickienė.

„Dėkojame už tai, kad jums padedant mes galėsime geriau pažinti jūsų šalies švietimo sistemą, pasisemti bei pasidalinti patirtimi. Tikiu, kad šis bendradarbiavimas bus ilgalaikis“, – pasakė plk. Jurij Husar.

Po sutarties pasirašymo pradedamas įgyvendinti pirmasis bendras virtualus projektas, kuriuo siekiama atminti abiems šalims svarbaus plk. Eugeno Konovaleco veiklą Ukrainoje ir Lietuvoje.

1925 m. E. Konovaleco vadovaujama Ukrainos karinė organizacija (UKO) suteikė pagalbą Lietuvai parplukdant du povandeninius laivus, kuriuos Lietuva įsigijo Vokietijoje (buvo pranešta apie lenkų ketinimą juos paskandinti). 1926 m. dėl UKO įspėjimo Lietuvos vadovybė laiku sužlugdė Lenkijos išpuolį prieš Lietuvą.

„ArcGIS Online“ platformoje kadetai, padedami istorijos, geografijos, užsienio kalbų ir informacinių technologijų mokytojų, atkurs plk. Eugeno Konovaleco gyvenimo atkarpas Ukrainoje ir Lietuvoje. Interaktyvaus žemėlapio pagalba visi besidomintys plk. E. Konovaleco likimu galės susipažinti su istorija lietuvių, ukrainiečių ir anglų kalbomis“, – pasakojo Ričardas Žilaitis, Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui.

Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus teikia pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, kartu su teisės, karybos pagrindais bei neformalųjį švietimą. Kadetai iš visos Lietuvos licėjuje mokosi nuo 5– tos iki 12 – tos klasės. Tai visos dienos mokykla, įgyvendinanti sausumos kadetų sampratą.