Edukacinis vizitas į Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų

Šių metų balandžio 16 dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos Baisogalos, Panevėžio ir Kėdainių eskadrilių pilotukai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų Kaune.

Vizitas laikomas glaudžių tarporganizacinių bendradarbiavimo santykių startu. Išvykos uždaviniai – formuoti ir plėtoti jaunuolių profesinio orientavimo lauką, vystyti vaikų patriotinį ir pilietinį ugdymą.

Ekskursijos metu vaikai susipažino su Generolo P. Plechavičiaus biografija, visiems didelį įspūdį paliko šio žmogaus patriotiškumas, pasiaukojimas dėl savo pavaldinių bei savo šalies. Dalyviai susipažino su Kadetų licėjaus veikla, mokymo subtilybėmis.

Pilietinio ir patriotinio vaikų ugdymo tikslais buvo surengtos įspūdingos edukacijos – šaudymo, pirmosios pagalbos suteikimo, alpinizmo pamokos. Išvykoje dalyvavo 18 oškinukų, lydimų trijų akademijos skraidymo instruktorių bei vedėjos. Akademijos delegacijos maloniu priėmimu pasirūpino licėjaus direktoriaus pavaduotojas neformaliajam ugdymui laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas Ričardas Žilaitis su padėjėjais.

Šaudymo užsiėmimo metu visi galėjo pasitikrinti taiklumą. Kiekvienas išmoko užtaisyti ginklą, prisitaikyti ir šauti į taikinį. Mokiniai atliko po tris mokomuosius ir du įskaitinius šūvius. Po pirmojo šūvio, dalis kiek išsigando – garsas, netikėtumas, pojūtis, tačiau su kiekvienu sekančiu šūviu rezultatai vis gerėjo ir visi bent kartą pataikė į taikinį.

Pirmosios pagalbos suteikimo mokymų metu jaunieji pilotai jautėsi atsidūrę karo lauke. Dalyviai buvo instruktuoti kaip elgtis, kai pašaunamas būrio narys. Vaikai mokėsi vienas kitam uždėti turniketą, nešti sužeistąjį neštuvais, sužinojo, kad gresiant dideliam pavojui, reikia gelbėtis pačiam, o sužeistąjį – pavojui praėjus. Parodytas tvarstis, dedamas į žaizdą, kai neįmano uždėti turniketo (kaklo, pažasties sužeidimų metu), jame yra siūlai, kurie matomi darant rentgeną, todėl medikai pirmiausia įvertina kur „nukeliauja“ tvarstis ir tik tada atlieka operaciją.

Ant specialios alpinizmo sienos oškinukai pasitikrino savo fizines galimybes ir koordinaciją, išklausę užduotis, paaiškinimus įveikė kliūtis.

Edukacijos vaikams paliko didelį įspūdį. Išvykos tikslas buvo įgyvendintas, jaunuoliai liko patenkinti ir motyvuoti. Licėjus neišlydėjo svečių tuščiomis – dalyviai gavo knygeles „Pilietinio pasipriešinimo abėcėlė“. Vaikams buvo priminta pilietiškumo ir patriotiškumo svarba, paraginta telktis kilniems darbams, nelikti abejingiems ir tikėti šviesia ateitimi.

Kristina Sereikienė, Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos metodininkė.