Saugesnio interneto diena

2019 m. vasario 5 d. daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 120) jau 16-ą artą buvo minima Saugesnio interneto diena. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Vykdami į Žaliakalnio progimnaziją turėjome du tikslus: pristatyti generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus bendruomenės telkimą organizuojant ir pravedant saugesnio interneto dienas (SID) ir kartu su ketvirtos klasės mokiniais įsilieti į Lietuvoje vykusią vasario 4-9 d. teminę akciją „Saugesnio interneto savaitė“. Savo pranešime „Internetas – daugiau nei žaidimas, tai – tavo gyvenimas“ 7a klasės mokiniai Martynas ir Pijus paminėjo, kad kadetų licėjuje Saugesnio interneto diena pirmą kartą buvo paminėta 2013 m. vasario 5 d., nes tik nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. Generolo Povilo Plechavičiaus jaunojo kario mokykla įteisinta kaip vidurinės mokyklos tipo bendrojo ugdymo mokykla. Pristatė kadetų licėjaus Saugesnio interneto dienų pasiekimus: 2016 m. respublikiniame konkurse „Papuošk klasės duris“ pamokų ciklas „Kaip matematika su saugesniu internetu draugavo“
laimėjome 3 vietą, tais pačiais metais asociacijos „Langas į ateitį“ konkurse „Saugesnio interneto savaitė mano mokykloje“ kadetų licėjaus bibliotekoje vykdyta veikla laimėjo 1 vietą, konkurse „SID 2017 renginiai mano mokykloje“ tapome nugalėtojais, 2018 m. konkurse „Saugumo internete tema mano pamokoje“ laimėjome 1 vietą.
Pasidžiaugėme, kad už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas 2018 metais kadetų licėjui buvo suteiktas Europos sertifikatas „Sidabrinis saugios e.erdvės ženklas“. Tokį ženklą iki šiol yra gavusios tik 5 Lietuvos mokyklos. Kadangi šių metų akcijos šūkis – ,,Kurkime geresnį internetą kartu!“, kadetų licėjaus septintokai ketvirtokams pristatė pernelyg ilgo sėdėjimo prie kompiuterio galimas pasekmes, priminė, kokie gali kilti pavojai dirbant internete, padėjo atlikti testą „Ar esi saugus internete?“, kad jie galėtų pasitikrinti, ar moka saugiai elgtis internete. Video medžiagos pagalba aptarė Respublikos moksleivių „Garbingo elgesio internete kodeksą“, gražiai įrėmintą jo kopiją padovanojo Žaliakalnio progimnazijai. Po peržiūrėtų šviečiamojo pobūdžio linksmų video filmukų, ketvirtokai (padedant pradinių klasių mokyt. A. Kaluževičiui ir A. Misiukonienei) išsamiai, dalykiškai, o kartai ir net labai „šmaikščiai“ atsakė į pateiktus klausimus.
Pabaigoje dalyvavo internetinėje viktorinoje „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Beje viktorinos originali versija yra sukurta kadetų licėjaus 6-7 kl. mokinių ir jų buvusio IT mokytojo. Tuo pačiu metu internetinėje viktorinoje dalyvavo ir Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto pradinio ugdymo studijų programos studentai, vadovaujami dr. N. Ignatovos. Įdomu buvo palyginti šiuo metu esančio pradinių klasių ugdytinio ir galbūt būsimo mokytojo rezultatus. Natūralu, kad aukštesnius rezultatus parodė studentai, nors skirtumas ne toks ir ryškus. Šioje vietoje ir turėtų būti sutelktas visų dėmesys į tai, kad internetas gal niekada ir nebus visiškai saugus, bet visų
pastangomis saugesnis jis tikrai gali tapti! Kurdami geresnį internetą kartu, galime pasinaudoti ir genialių pedagogų patarimais: „Kai kuriais atvejais vaikui būtina leisti pačiam išeiti iš sudėtingos situacijos, reikia, kad jis priprastų pats susidoroti su kliūtimis ir spręsti sudėtingesnius klausimus.
Tačiau visada reikia stebėti, kaip vaikas atlieką šią operaciją, negalima leisti jam susipainioti ir prarasti viltį. Kartais svarbu, kad vaikas matytų jūsų atidumą, dėmesį ir pasitikėjimą jo jėgomis.“
I-III vietas užėmusios mokinių komandos buvo apdovanotos specialiais prizais, o visi dalyviai atminimo dovanėlėmis su saugesnio interneto atributika. O šis daugiau kaip dvi valandas vykęs renginys Kauno Žaliakalnio progimnazijoje parodė, kad visa mūsų vertybė – sugebėjimas
mąstyti. Ir kaip moko Blezas Paskalis: „Stenkimės mąstyti teisingai: tai moralės pagrindas“.
Matematikos mokytojas Algirdas Keblikas, saugesnio interneto ambasadorių mokymų lektorius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *