Stovykla „Kibernetikas“

Birželio 25 – 28 dienomis Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vyko IT sistemų saugumo stovykla „Kibernetikas“. Šios stovyklos tikslas  – supažindinti jaunimą su kibernetiniu saugumu, galimomis grėsmėmis, kibernetinių atakų tipais, priemonėmis, kurios yra naudojamos, siekiant įsilaužti į kompiuterį, ir apsisaugojimo galimybėmis.

Stovyklos dalyviai iš dviejų organizacijų  –  jaunieji šauliai ir  kadetų licėjaus auklėtiniai. Užsiėmimų metu stovyklos dalyviai susipažino su taikomuoju kibernetiniu saugumu, socialine inžinerija. Taip pat klausė paskaitų apie lyderystę. Dalyvavo praktiniuose taktikos, topografijos, darbo su ginklais, alpinizmo, pirmosios pagalbos bei savigynos užsiėmimuose. Turėjo galimybę sudalyvauti kompiuterinio žaidimo turnyre. Užsiėmimus vedė savo srities žinovai. Su kibernetiniu saugumu bei socialine inžinerija supažindino Vilniaus universiteto Kauno fakulteto, Kauno Kolegijos technologijų fakulteto bei KAM atstovai. Su lyderyste XXI amžiuje supažindino JAV karinių pajėgų dislokuotų Lietuvoje atstovai. Taktikos, topografijos, šaudybos, alpinizmo, pirmosios pagalbos ir savigynos užsiėmimus vedė Kadetų licėjaus instruktoriai. 

„Gyvendami ir mokydamiesi drauge jie tapo komanda, tikiu, kad jie kartu galės įveikti dar ne vieną užduotį“, – stovyklos uždarymo metu mintimis dalinosi ats. kpt. Vytautas Žymančius, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas.

Dėkojame leidyklai „Vox Altera„ VU Kauno fakultetui ir Kauno Kolegijai už įsteigtus prizus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *