Alpinizmas

Tai kvapą užgniaužiantis užsiėmimas, kai vieną kartą pabandęs negali sustoti. Tai nuotykiai, kurie suteikia galimybę išbandyti fizines savo galias bei intelektines savybes ekstremaliose sąlygose esant gražiam kraštovaizdžiui. Alpinistiniai įgūdžiai dažniausiai įgyjami bandymų ir klydimų keliu. Alpinizmas – nuostabūs nuotykiai bei įveikimas naujo, dar nepatirto. Kalnai nesuteikia teisės klysti, dažniausiai klaida būna pirma ir paskutinė. Aukščio ir rizikos jausmas yra laimės šaltinis, kuris suteikia galimybę pasijusti vientisa dalelyte supančios aplinkos. Bent kartą pajutęs kalnų magišką trauką žmogus vėl ir vėl sugrįš į kalnus.
Tačiau Vladas Vitkauskas yra teisus sakydamas: „Juk visai nebūtina užkopti į aukščiausią Žemėje kalną. Svarbiau – rasti savąjį Everestą gyvenime.”

Informacija atnaujinta: 2018 10 29