Atrask, pažink, pasirink

Kovo 1 – 5 dienomis, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus 6-12 klasių kadetai dalyvavo edukacinėse pamokose, kurias vedė Kauno taikomosios dailės mokyklos mokytojai.
6 klasės kadetai dalyvavo integruotoje dailės – technologijų pamokoje „Velykinė pakuotė“.
Edukacijos metu mokiniai sužinojo, ką simbolizuoja Velykų zuikis, ir gamino Velykinę pakuotę, mokėsi ją
dekoruoti. Edukaciją vedė KTDM reklamos ir dizaino mokytoja Jurgita Vasiliauskienė.

7A klasės kadetai mokėsi lieti akvarele, teisingai naudoti akvarelei skirtas priemones. Edukacijos metu septintokai gamino knygos skirtuką. Edukaciją vedė KTDM menų ir dizaino mokytoja Angelė Rukienė

7B kl. kadetai sužinojo, kaip galima piešti viena linija – „Linijos menas“. Edukacijos metu mokiniai piešė natiurmortą. Edukaciją vedė KTDM dailės mokytoja Regina Valentukonienė.

8 klasės kadetai dalyvavo edukacijoje, kurioje sužinojo, kad mobiliografija yra fotografijų darymas mobiliuoju telefonu. Sužinojo, kada buvo padaryta pirmoji nuotrauka, kodėl verta fotografuoti telefonu, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis telefoną ir kokias klaidas daro mėgėjai fotografuoti. Edukacijos metu aptarė, kokias mobilias programas, skirtas nuotraukų
redagavimui, verta turėti savo telefone ir ką reikia žinoti publikuojant savo nuotraukas internete. Edukaciją vedė KTDM audiovizualinio meno mokytoja Kristina Stankuvienė.

II A ir III kl dailės grupės kadetams vyko interjero specialybės pristatymas.
Svajojantiems išmokti dekoruoti stilingus bei jaukius namus, ar sukurti originalias interjero detales, kaip dekoruoti interjerus ir apipavidalinti juos įvairiems renginiams, taip pat, kaip pagaminti originaliausių
interjero detalių, kurios suteikia namams jaukumo papasakojo KTDM dizaino mokytoja Irena Mizgirienė

„Mood board- tai idėjų ir medžiagų kolekcija, apimanti tam tikrą estetiką. Sakoma, kad paveikslėlis yra vertas tūkstančio žodžių. Taigi mood board yra abstraktus interjero, aprangos, stiliaus, nuotaikos, leidinio apipavidalinimas, perteikiantis idėjas, kurias gali būti sudėtinga apibūdinti žodžiais.“ Apie Mood boart koliažus kalbėjosi III kl. dailės grupės kadetai su KTDM mokytoja Rūta Andriuškevičiene.

II B klasės kadetai susipažino su juvelyro profesija, kas yra juvelyrika, kokius įtaisus, priemones, medžiagas naudoja šios profesijos atstovai. Su juvelyro profesija kadetus supažindino KTDM dailiųjų amatų mokytoja Danutė Šilinskienė.

IV kl. dailės grupės kadetai susipažino su vizualinės reklamos gamintojo specialybę, klausėsi reklamos kūrimo paslapčių ir kaip įgyti vizualinės reklamos gamintojui reikalingas kompetencijas: grafinių elementų
komponavimo; kompiuterinio projektavimo; vaizdų apdorojimo; reklamos gamybos verslo organizavimo; parengimo spausdinti skaitmenine spauda; reklamos elementų gamybos ir kt. . Su vizualinės reklamos gamintojo
profesija kadetus supažindino KTDM reklamos ir dailiųjų amatų mokytoja Eglė Gabrionienė ir menų, dizaino mokytoja Edita Balzarienė.

Kviečiame susipažinti su darbais – nuoroda.

Edukacijas vedė KTDM mokytojai.
Dailės ir technologijų mokytoja Jūratė Januškevičiūtė-Varnagirė