Bibliotekos naujienos

Balandžio mėnesio bibliotekos naujienos

Kasmet balandžio 2-ąją, minint Hanso Christiano Anderseno gimtadienį, švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos tikslas – įkvėpti skaitymo meilę ir atkreipti dėmesį į vaikų knygas. Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygų taryba (IBBY), tarptautinė ne pelno organizacija, remia šį renginį nuo 1967 m.
Licėjaus bibliotekoje galite pavartyti ir paskaityti šias H. Ch. Anderseno knygas:

• Negirdėtos Anderseno pasakos
  • Hans Christian Andersen „Coliukė“
  • Hansas Kristianas Andersenas „Laukinės gulbės“
  • Andersenas. „Pasakos“
  • Hansas Kristianas Andersenas „Pasakos ir Istorijos“.

Balandžio 4 dieną mūsų licėjuje vyko žurnalistės, radio ir televizijos laidų vedėjos Živilės Kropaitės-Basiulės knygos „fainiausiapasaulymočiutė“ pristatymas. Autorė pristatė savo Močiutės partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės istoriją, kuria pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos. Kviečiame ją paskaityti.

Živilė Kropaitė-Basiulė

Balandžio 7 dieną sukanka 140 metų Antanui Vienuoliui (tikr. Žukauskas) rašytojui, dramaturgui, vaikų literatūros kūrėjui.
Licėjaus bibliotekoje galite skaityti šias rašytojo knygas:

• „Puodžiunkiemis“.
  • „Išdukterė“.
  • „Prieš dieną“, „Kryžkelės“.

Balandžio 23 dieną minima Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena. Ji švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę (atsiradus televizijai ir internetui, žmonės mažiau skaito knygas) ir apginti autorių teises.

Kadetų biblioteka

Knyga suteikia žmogui žinių, idėjų, dvasinio peno, skatina vaizduotę ir kūrybiškumą, grožio ir moralės sampratą. Knyga padeda tautai pristatyti savo kultūrą kitoms šalims ir susipažinti su kitų tautų kultūra.
Minint šią šventę, kviečiame Licėjaus bibliotekoje paskaityti knygas, kurias mums padovanojo JAV ambasada Lietuvoje 2 kavalerijos bataliono 8 pulko kariai, atliekantys tarnybą Pabradėje:

• Richard Engel „War Journal my five years in Iraq“
  • Eric Blehm „ The only thing worth dying for“ (How Eleven green Berets Forged a New Afganistan)
  • Michael Isikoff and David Corn „Hubris“ (The inside story of Spin, scandal, and the Selling of the Iraq war)
  • Lee Smith „The strong Horse“ ( Power, Politics, and the Clash of Arab civilizations)
  • Lawrence Wright „ The Looming Tower“ (Al-Qaeda andthe road to 9/11)
  • Thomas E. Ricks „Fiasco“ ( The American Military Adventure in Iraq)
  • Lieutenant Colonel Jay Kopelman with Melinda Roth „From Baghdad, With Love“
  • Kenneth M. Pollack „The Threatening Storm“ (The United States and Iraq: the crisis, the strategy, and the prospects after Saddam)
  • Michael Beschloss „The Conquerors“ ( Roosevelt, Truman and the Destruction of Hitle‘s Germany 1941-1945)
  • Dan Makaon „Goodbye Milky Way“ (An Earth in Jeopardy Adventure).

Kviečiame jungtis prie akcijos „12 mėnesių – 12 knygų“

Informaciją paruošė: bibliotekininkė Ilona Šeškuvienė