Sukarinta stovykla „Žalgiris“

Jonušo Radvilos mokomajame pulke sukarinta stovykla „Žalgiris“

Vasaros atostogų metu Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai dalyvauja tarptautinėje stovykloje „Žalgiris“, kurią organizuojama Lietuvos šaulių sąjunga. Kaip ir praeitų metų „Žalgirio“ stovyklose, kadetai bei jaunieji šauliai šiemet vėl turi galimybę susidurti su naujais iššūkiais, dalintis patirtimi ir pasinaudoti savo žiniomis.

Šiais metai stovykloje dalyvauja svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos ir Ukrainos. Džiaugiamės, kad organizatoriai pakvietė atvykti mūsų socialinius partnerius Lvivo „Kruty didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus auklėtinius.

Kelias dienas truksiančioje stovykloje yra planuojami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, įvairios sporto rungtys. Planuojama, kad stovykloje lankysis svečiai iš Lietuvos kariuomenės bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, kurie ves karybos ir pilietiškumo paskaitas bei užsiėmimus. Kadetai, kartu su jaunaisiais šauliais, turės laikytis kariškos tvarkos visos stovyklos metu. Jie bus suskirstyti į bendrus būrius, dalyvaus ceremonijose. Dalyvių laukia rikiuotė, topografija, pirmosios medicinos pagalbos teikimas, išgyvenimas ir žygis.

Su Lietuvos šaulių sąjunga P. Plechavičiaus kadetų licėjus glaudžiai bendradarbiauja jau nuo 2014 metų: pasirašytos sutartys, reguliariai aptariamos ir planuojamos bendros veiklos kryptys. Veikla neapsiriboja „Žalgirio“ stovykla – kartu rengiamos ir kitos stovyklos, išvykos, žygiai, konferencijos ir įvairūs užsiėmimai. Šie renginiai sudaro galimybę abiem bendruomenėm įgyti naujų patirčių, praktiškoje aplinkoje panaudoti tai, ko jie mokėsi.

„Žalgirio“ stovykla iš kadetų bei LŠS jaunųjų šaulių pareikalaus daug jėgų, gebėjimų prisitaikyti prie griežtos tvarkos bei pasitikrinti turimas žinias. Ši stovykla dalyvius paskatins būti aktyviais, savarankiškais asmenimis, sugebančiais susitvarkyti su bet kokiais iškilusiais sunkumais bei išbandymais.

Nuotraukų šaltinis: Lietuvos šaulių sąjunga