Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padedant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Kauno technologijos universitetui, jau 25-ąjį kartą skelbia respublikinį konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Jame dalyvauti kviečiami 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.
„Lietuvos kariavimo dvasia perimta iš šimtmečių karybos tradicijų, brandinta pokario partizaninio pasipriešinimo dalyvių, atgimusi 1991 metų Sausio 13-osios didvyrių, parlamento bei Vilniaus televizijos bokšto gynėjų širdyse, puoselėta šiuolaikinių tarptautinių misijų ir operacijų metu. Linkiu, kad šis konkursas sudarytų sąlygas atrasti Lietuvos kariuomenę, kuri kasdien budi ir tobulėja, bei leistų geriau pažinti jos istoriją,“ – sako Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.
Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ tradiciškai vyksta trimis etapais. Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai mokyklose ir gimnazijose, antrasis vyksta internetu, o trečiasis, finalinis, organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.
Pirmajame atrankiniame ture kadetai dalyvaus licėjuje. Atrankos metu bus išaiškinti geriausi ir užregistruoti antrajam konkurso etapui. Iš vienos mokymo įstaigos į antrąjį etapą galima užregistruoti iki trijų dalyvių. Registruotis į konkursą galima iki kovo 13 d.,
Antrasis konkurso etapas paprastai vyksta organizatorių parinktuose miestų, rajonų centruose, kur dalyviai sprendžia testą internetu.
Į trečiąjį – finalinį etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai testą išsprendusių mokinių. Šiais metais konkurso finalas, į kurį pateks tik 30 geriausias žinias atrankiniuose etapuose parodžiusių mokinių, vyks balandžio 24 d. Vilniuje, Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.
Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ premijų fondą sudaro 1800 eurų, jį įsteigė Krašto apsaugos ministerija. Šis fondas bus padalytas konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.