Kadetai vėl pakviesti kelti inkilus grįžtantiems paukščiams

Šį pavasarį Licėjaus kadetai vėl buvo pakviesti kelti inkilus grįžtantiems paukščiams. Kadetų licėjus bendradarbiauja su Valstybinių miškų urėdija, todėl, kai mokyklą pasiekė kvietimas iš Vilkijos girininkijos, ugdymo įstaiga atsiliepė. Taigi, kaip kasmet, kovo 15 d. kadetai vyko kelti inkilus Lietuvos miškuose.

Nors šalčiai dar nepraėjo, tačiau žiema – baigėsi. Atėjo metas tvarkyti mūsų aplinką ir pasiruošti sugrįžtančių paukščių sutiktuvėms. Jiems, kaip ir mums visiems, reikia saugaus būsto Lietuvoje. Šiuo tikslu Valstybinių miškų urėdija rengia kasmetinę talką, kurios metu žmonės kviečiami prisidėti prie inkilų kėlimo. Anksčiau iškelti inkilai gali būti suirę arba nepilietiškų žmonių sugadinti, todėl juos reikia pakeisti naujais. Žinoma, tai nėra taip paprasta. Reikia mokėti ne tik pastatyti inkilą, bet ir rasti jam tinkamą šaką, aukštį ir kryptį. Todėl darbo tikrai netrūksta.

Šių metų akcijoje dalyvių buvo gausu. Kartu su miškininkais talkininkai net 35-iuose Lietuvos miškuose iškėlė daugiau nei 8 tūkstančius naujų inkilų. 2024 m. pagrindiniu renginio taikiniu buvo Ventės ragas, kur iškelta 60 inkilų. Anot Ventės rago ornitologinės stoties vedėjo Vytauto Jusio, juose „…apsigyvens varnėnai, zylės, margasparnės musinukės, raudonuodegės, bukučiai“. Taigi, renginio dalyvių dėka, sugrįžtantys paukščiai galės „pasidžiaugti“ naujais namais taip, kaip mes džiaugsimės jų giesmėmis.

Malonu, kad Licėjaus kadetai tokiose talkose dalyvauja kasmet. Pavyzdžiui, 2023 m. pavasarį Padauguvos girininkijos girininko Kęstučio Markevičiaus kvietimu, o 2022 m. – Generolo Povilo Plechavičiaus ąžuolų girioje. Tuo tarpu tokioje 2021 m. akcijoje kadetai dalyvavo kartu su sąjungininkų kariais iš JAV. Taigi, šie renginiai Licėjaus auklėtiniams – gerai pažįstama pavasarinė tradicija.