Kengūra 2023

„Kengūra 2023“ ir „Pangea 2023“

Kovo mėnesį Licėjaus kadetai išbandė savo matematikos žinias ne viename, o net dviejuose matematikos konkursuose: „Kengūra 2023“ ir „Pangea 2023“. Abu konkursai – tarptautinio lygio, atspindintys modernaus pasaulio matematikos žinių poreikius. „Kengūra 2023“ konkurse dalyvavo net 10 kadetų, o „Pangea 2023“ – Viltė Markevičiūtė, Samanta Sao Pedro ir Tajus Rinkevičius.

Konkursas „Kengūra“ vyksta net 30 šalių. Jame gali dalyvauti įvairių amžių mokiniai, kurie turi per ypač trumpą laiką atlikti iki 30 matematinių užduočių. Norint jas įveikti, reikia puikių matematinių žinių, todėl konkurse dalyvavusius kadetus ruošė net 3 Licėjaus matematikos mokytojai: Ieva Malaukytė, Vilmeta Anusevičienė ir Algirdas Keblikas. Visiems dalyviams įteiktos padėkos ir „Kengūros“ pieštukai.

„Pangea 2023“ konkursas rengiamas šiek tiek mažiau šalių, bet reikalauja ne ką menkesnių matematinių žinių. Konkursas skirtas garsinti matematiką ir atverti galimybę vaikams tobulinti savo kompetencijas šioje srityje. „Pangea“ dalyviai ne tik vysto savo matematines žinias, bet ir įgauna daugiau pasitikėjimo jomis. Konkursas vyksta dviem etapais. Pirmasis jų – teorinių žinių pritaikymas. Čia geriausiai pasirodė Tajus Rinkevičius, kuris pateko į antrą etapą. Visiems dalyviams ir juos ruošusiam matematikos mokytojui Algirdui Keblikui įteikti elektroniniai pažymėjimai, o Tajui Rinkevičiui – padėka už aukštus pasiekimus.