Knygnešių žygyje dalyvavo Kauno ir Kauno rajono mokyklų mokiniai

Kovo 16-ąją, Knygnešių dieną, įvyko patyriminis žygis – žaidimas „Knygnešiai XXI a.“. Jame dalyvauti susirinko mokiniai iš Kauno ir Kauno rajonų mokyklų, kurie pasiryžo atlikti įvairias istorines, kalbines ir literatūrines užduotis. Moksleivių komandos įveikė 2-3 kilometrų atstumą ir gerai susitvarkė su užduotimis. O žygiui pasibaigus visi buvo pavaišinti skania kareiviška koše ir arbata.

Renginys prasidėjo Kadetų licėjaus aktų salėje, kur žygio dalyviai susipažino su renginio taisyklėmis ir instruktažu. Komandų tikslas buvo paprastas: gavus knygnešių laikotarpio pinigus, nusipirkti maršrutą ir knygnešio paslaugas, kad galėtų nugabenti knygas į nurodytą vietą.

Knygnešiai

Dalyviai galėjo „nusipirkti“ lengvesnį arba sunkesnį žygį, turintį skirtingas užduotis. Pasirinkimas svarbus, nes žygio metu komandų laukė nemenka kliūtis – žandarai, kurie stengėsi sustabdyti draudžiamos lietuviškos spaudos platinimą.

Knygnešiai

Prireikus, turimus pinigus renginio dalyviai galėjo panaudoti „papirkimui“, siekiant išvengti nemalonumų su okupantų žandarais. O žygio pabaigoje likusius pinigus mokiniai turėjo progą iškeisti į naujas knygas.

Knygnešiai XXI a.“ patikrino dalyvių kūrybiškumą, ištvermę, bendravimo gebėjimus, sumanumą ir žinias. Šis renginys leido per įdomias veiklas prisiminti ir prasmingiau įvertinti Jurgio Bielinio bei knygnešių – lietuviškumo saugotojų – pastangas spaudos draudimo laikotarpiu.

Dėkojame Karo kartografijos centrui už paruoštas dovanas knygnešiams.

Nuotraukų autorius: Erlendas Bartulis