Konferencija „Karyba kitaip“

Jau trečius metus Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus organizuoja tarptautinę kūrybinę – patyriminę konferenciją “Karyba kitaip”. Tai išskirtinis renginys, kurio tikslas – plėtoti karybos integravimo galimybes į ugdymo procesą įgyvendinant šiuolaikinio mokymosi paradigmą.

Per dvejus praėjusius metus tarptautinė konferencija “Karyba kitaip” sulaukė išties neįtikėtino populiarumo: pasidalinti savo patirtimi, atskleisti savo įžvalgas panoro daugiau nei 100 mokinių ir 79 mokytojai iš įvairių ugdymo įstaigų (iš Vilniaus, Kėdainių, Alytaus, Kauno, Kauno rajono mokyklų, Lietuvos Šaulių sąjungos nariai. Labai džiaugiamės sulaukę ir svečių iš kaimyninės Lenkijos Punsko Kovo 11-osios licėjaus).

Plenariniuose posėdžiuose savo patirtimi dalinosi NATO Pajėgų integravimo vieneto vadas Danijos kariuomenės pulkininkas Jakob Søgård Larsen ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono kapitonas Marius Zapalis, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotų pėstininkų bataliono ltn. Greta Kancevičiūtė.

Šiais metais dėl susidariusios ekstremalios padėties šalyje konferencija “Karyba kitaip” vyks nuotoliniu būdu gruodžio 10 d. 10 val.

Konferencijos tikslas – plėtoti karybos integravimo galimybes į ugdymo procesą įgyvendinant šiuolaikinio mokymosi paradigmą.

Konferencijos uždaviniai: dalintis gerąja patirtimi integruojant karinį ugdymą į formalųjį ugdymą, gerinti ir tobulinti karinio ugdymo formas neformaliajame ugdyme, keistis karinio ugdymo galimybėmis (integravimo formomis) su kitomis institucijomis, formuoti mokinių tiriamosios veiklos, mokslinio ir kritinio mąstymo įgūdžius.

Siūlomos pranešimų temos:

1. Žmogus ir tėvynė.
  2. Karo ir jo padarinių vaizdavimas literatūroje ir mene.
  3. Mokinio fizinis aktyvumas ir karinė parengtis.
  4. Lietuvos kariuomenė, šiuolaikiniai kariniai konfliktai ir nacionalinis saugumas.
  5. Asmenybės formavimas ugdant Tėvynės gynėją.
  6. Karinės mokyklos.

Konferencijos darbo formos:

1. Konferencijos atidarymas
  2. Plenarinis posėdis.
  3. Darbas grupėse ir diskusijos.
  4. Konferencijos apibendrinimas

Dalyvavimas konferencijoje:

Konferencijos dalyviai ir pranešėjai užpildo registracijos anketą (Priedas Nr. 2, Priedas Nr. 3) ir iki 2020 m. gruodžio mėn. 01 d. ir atsiunčia el. paštu karyba.kitaip@gmail.com pranešimo santrauką (Priedas Nr. 1). (pranešimo santrauka bus įkelta į konferencijos „Karyba kitaip“ elektroninę knygą, kuri bus patalpinta Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus tinklapyje).

Pranešimui pristatyti plenariniame posėdyje skiriama 20 min., grupėje – 5 min.

Informacija teikiama el. paštu olgitaorama@gmail.com arba tel. +370 682 62576 (Olgita Cironkaitė), +370 682 32938 (Aida Jazavitienė).