Konkursas “Apginkime ir saugokime vaikus”

Prekyba žmonėmis yra ne tik vienas iš pelningiausių organizuotų nusikalstamų grupių veiklų, bet ir vienas iš pavojingiausių nusikaltimų, pažeidžiantis žmogaus prigimtines teises ir laisves. Vaikai ir jauni žmonės yra parduodami seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui ir paslaugoms, organų donorystei, nusikaltimams daryti, elgetauti, tarnystei ir pan.
Pagal pasaulinį vergystės indeksą (Global slavery index), 2016 m. virš 40,3 mln. žmonių pasaulyje buvo (yra) šiuolaikinės vergijos gniaužtuose. Pagal šį indeksą 2018 m. 17 000 lietuvių pasaulyje taip pat yra vergijoje. Pagal Lietuvos Respublikos Vidaus ministerijos duomenis 2017 m. Lietuvoje buvo atliekamas 61 ikiteisminis tyrimas dėl vidaus ir tarptautinės prekybos žmonėmis (LR baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 147 ir 157 straipsniai) bei išnaudojimo priverstiniam darbui ar paslaugoms (BK 147 straipsnis), pradėtas 2009–2017 m. Juose buvo tiriamos 86 nusikalstamos veikos.
2019-11-28 Generolo Povilo Plechavičiaus 8A klasės auklėtiniai dalyvavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariato, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Kapelionato kapeliono kunigo Tomo Karklio organizuotame konkurse “Apginkime ir saugokime vaikus”, kuriame iškovojo I vietą teisiniame „Protų kovų“ žaidime bei laimėjo I vietą vaizdo filmų rungtyje.