Konkursas „Fizikos bandymai aplink mus“

Pasibaigė 2023 metų konkursas „Fizikos bandymai aplink mus“. Tai respublikinio masto kūrybinių darbų renginys, skirtas 7-12 ir I-IV gimnazijinių klasių moksleiviams. Jį nuo 2018 m. organizuoja Lietuvos fizikos mokytojų asociacija kartu su Kauno švietimo skyriumi. Konkurso komisija jau įvertino mokinių darbus ir nugalėtojams išsiuntė padėkas ir diplomus. Tarp jų – III vietą užėmęs Licėjaus I gimnazijos klasės kadetas Augustas-Kazimieras Šulskis. Kadetą konkursui ruošė Licėjaus fizikos mokytojas Albinas Bagdonas.

Pagrindinis „Fizikos bandymai aplink mus“ tikslas yra ugdyti mokinių gebėjimus ir įgūdžius fizikos srityje. Dalyvaudami konkurse jie turi progą suprasti gamtos mokslus atlikdami bandymus ir eksperimentus, tuo pačiu tai mokiniams suteikia reikalingų žinių kaip saugiai naudotis laboratorine įranga atliekant praktinius eksperimentus, formuluojant hipotezes bei apibendrinant išvadas.

Kiekvienas konkurso dalyvis galėjo pateikti pristatymą arba video reportažą pasirinkta tema. Augustas-Kazimieras Šulskis parengė video-projektą „Žalioji energetika“ su fizikiniu teoriniu paaiškinimu. Pasirinkta tema labai aktuali šiuolaikinei visuomenei, o ypač kadetams. Besimokydami Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje jie išmoksta vertinti savo aplinką. Mokyklos auklėtiniai reguliariai dalyvauja žygiuose į Lietuvoje esančius miškus, prižiūri jų ir miesto erdvių tvarką. Besikeičiantis klimatas kelia grėsmę mūsų šalies gamtai, o tai neaplenks ir Lietuvos gyventojų. Žalioji energetika – vienas pagrindinių būdų, kaip šią problemą galima pradėti spręsti. Tai naujos, modernios technologijos, kurioms įvaldyti ir suprasti reikia gerų fizikos žinių.

Užėmęs III-ią vietą, kadetas Augustas-Kazimieras Šulskis parodė, kad jis geba įsisavinti šias žinias. Vienas pagrindinių Licėjaus uždavinių yra teikti kokybišką išsilavinimą. Šiuo tikslu mokykloje naudojama modernius reikalavimus atitinkanti įranga, o darbuotojai nuolat tobulina savo profesinius gebėjimus. Tad suprantama, kad Licėjaus mokytojai, tokie kaip fizikos mokytojas A. Bagdonas, gali puikiai paruošti kadetus ne tik sėkmingai dalyvauti tokiuose konkursuose, bet ir tolimesnei karjerai.