Krašto apsaugos ministras

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko vizitas Kadetų licėjuje

2023 m. vasario 21 d. į Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų atvyko Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Apsilankymo metu ministrą pasitiko Licėjaus direktorius R. Žilaitis, o kadetai A. Anušauską pasveikino rikiuote. Ministras domėjosi Licėjaus veikla, edukacinėmis erdvėmis, mokykloje įsteigta ukrainiečių klase bei bendravo su ugdymo įstaigos bendruomene.

Praeiti metai – ypač neramūs. Artėja Rusijos pradėto karo Ukrainoje metinės. Nenuostabu, kad Lietuvos gyventojai susirūpinę savo šalies saugumu. A. Anušauskui svarbu ne tik užtikrinti, kad Lietuva būtų visapusiškai apsaugota, bet ir nuraminti jos gyventojus. Dėl to ministras skyrė laiko aplankyti Lietuvos kariuomenės karinius vienetus bei susijusias įstaigas, o tai neaplenkė ir Kadetų licėjaus. Ugdymo įstaiga ruošia naują, pilietišką ir atsakingą Lietuvos gyventojų kartą, kuri gebėtų drąsiai ir profesionaliai saugoti savo kraštą. Licėjaus abiturientai reguliariai renkasi tarnauti Lietuvos kariuomenėje ar siekia tapti karininkais, studijuodami Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Ugdymo įstaigos bei kadetų vykdoma veikla turi nemenką indėlį, siekiant užtikrinti saugią Lietuvos valstybės ateitį.

Taigi, malonu, kad Licėjaus pasiekimai neliko nepastebėti. KAM ministras savo vizito metu susipažino su ugdymo įstaigos savitumu ir veikla. Ypač jo dėmesį atkreipė Licėjuje atidaryta ukrainiečių klasė, kurioje moksleiviai iš puolamos šalies gali tęsti mokslus saugiai ir pilnavertiškai. Vis dėlto, ministras pabrėžė, kad Kadetų licėjui praverstų daugiau paramos iš Kauno miesto savivaldybės.

Džiaugiamės, kad KAM ministras A. Anušauskas turėjo progą geriau susipažinti su Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjumi. Tikėkimės dar ne vieno tokio apsilankymo.