Lietuvos karo akademija

Lietuvos karo akademijos atstovo vizitas

Vasario 21 d. Kadetų licėjuje lankėsi mjr. Mindaugas Sakalauskas iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos. Jis susitiko su Licėjaus mokytojais bei gimnazinių klasių kadetais. Atstovas pristatė karo akademijos studijų programas, reikalavimus studijoms, galimybes įstoti ir naujoves, kuriomis įstaiga dalinasi bei atsakinėjo į moksleivių klausimus. Susitikimas produktyvus – mokyklos bendruomenei šios temos aktualios, o kadetai aktyviai domėjosi studijų karo akademijoje perspektyvomis.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienas svarbiausių Kadetų licėjaus partnerių. Kadetai, apsisprendę eiti karininko profesijos keliu, siekia studijuoti karo akademijoje. Ugdymo įstaiga sudaro tam palankias sąlygas, kuriomis kadetai reguliariai pasinaudoja: tarp naujų, karo akademiją baigusių karininkų visada galima rasti ir buvusių Licėjaus moksleivių.

Atstovas iš karo akademijos susitikimo su Licėjaus mokytojais metu pristatė akademijos studijų programas, keliamus reikalavimus bei įvairias naujienas. Vizitas tęsėsi svečio susitikimu su vyresnių, gimnazinių klasių kadetais. Aktų salėje jis detaliau pristatė karo akademiją, kokių tikslų ji siekia, kokias priemones naudoja bei paaiškino, kokios perspektyvos ir profesijos laukia baigusių studijas karo akademijoje.

Baigiantis vizitui atstovas dar atskirai susitiko su Licėjaus 12-okais tam, kad aptartų formuojamą kariūnų būrelį. Paaiškinta, kaip šis būrelis bus integruotas į karo akademijos kariūnų bendrąsias programas, kuo jis užsiims ir kokios kompetencijos bus ugdomos. Aptarta vertinimo sistema, konkretūs reikalavimai bei kas jų laukia po studijų. Planuojama, kad būrelio veikla bus nukreipta tam, kad dalyvius rengtų karininko profesijai ir studijoms karo akademijoje.

Susitikimas buvo prasmingas ir produktyvus, ypač tiems, kurie jau planuoja savo ateitį sieti su studijomis karo akademijoje bei profesionalia tarnyba Lietuvos kariuomenėje. Jie turėjo progą detaliai susipažinti su šia tema ir aptarti rūpimus klausimus, o tai leis sklandžiau planuoti savo karjerą.