Miško brolių takais

Licėjaus kadetai dalyvavo žygyje į Karalgirio mišką, kuriame prie jų prisijungė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai bei NATO sąjungininkai iš priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje. Tarp jų buvo kariai iš Nyderlandų, Kroatijos, Belgijos, JAV ir Čekijos. Žygio dalyviai buvo suskirstyti būriais ir turėjo orientuotis Karalgirio miške bei įveikti įvairias užduotis. Tuo metu kiti dalyviai papildė Karalgirio mišką naujais sodinukais.

Drauge su sąjungininkų kariais ir kariūnais, kadetai žengė per Karalgirį miško brolių takais. Tai buvo įdomi galimybė prisiminti Lietuvos partizanų patirtį – ką jiems reikėjo išgyventi, kokia buvo jų aplinka ir įvertinti, kas pasikeitė. Priešingai nei partizanai, dabar Lietuva nebėra viena. Grėsmės akivaizdoje, mūsų šalis sulauktų pagalbos. Apie tai priminė prie žygio prisijungę NATO kariai, kurie taipogi galėjo susipažinti su Lietuvos pasipriešinimo okupacijai istorija. Kartu su kadetais ir Karo akademijos kariūnais jie atliko užduotis bei dalinosi patirtimi. Licėjaus auklėtiniams, planuojantiems tarnybą Lietuvos kariuomenėje, tai buvo nuostabi galimybė pabendrauti su profesionaliais užsienio šalių kariais bei sužinoti apie jų karinių dalinių veiklą. Tikėkimės, kad kadetus, besidominčius tarnyba Lietuvos kariuomenėje, ši patirtis paskatins aktyviau siekti savo tikslo.

Žygio metu Licėjaus atstovai neliko be užsiėmimų. Jie, kartu su sąjungininkų bei karo akademijos atstovais, papildė Karalgirio mišką naujais sodinukais. Girios sodinimas jau tapo savita Licėjaus tradicija, prie kurios ne kartą prisidėjo ir prisideda mokyklos bendruomenė bei svečiai. Ošiantys Karalgirio miško medžiai džiugins ateities kartas, o tarp jų ir būsimus kadetus.