Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono apsilankymas

Birželio 22 d. Kadetų licėjuje lankėsi Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono atstovai. Jie atvyko pasveikinti ir apdovanoti kadetus, kurie dalyvavo pažintinėje programoje. Ši programa buvo skirta supažindinimui su jėgerių bataliono veikla ir ypatumais. Kadetams ji buvo įdomi ir, galbūt, paskatino rinktis tarnybą Lietuvos kariuomenėje, tarp kurių, be abejo, yra besidominčių ateityje prisijungti ir prie jėgerių bataliono gretų.

Tačiau tai pavyks ne kiekvienam. Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas priklauso Specialiųjų operacijų pajėgoms (SOP), kurios formuojamos savanoriškumo, atrankos ir specialiojo parengimo principais. Atrankoje dalyvauti gali asmenys įgiję pagrindinį karinį parengimą, pvz. atlikę tarnybą Krašto apsaugos savanorių pajėgose ar užbaigę Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus. Kandidatai turi išlaikyti bendrųjų įgūdžių, fizinio ir psichologinio tinkamumo testus. Tada, pabaigę praktinį ir teorinį parengimą bei įgavę naujų įgūdžių, jie tampa SOP kariais. Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas užsiima specialiąja žvalgyba, vykdo reidus, kontrteroristines operacijas, todėl šie įgūdžiai būtini. Per savo veikimo laikotarpį batalionas juos panaudojo tarptautinėse misijose Kroatijoje, Kosove ir Afganistane.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniams visa tai nėra neįveikiama. Jau mokykloje jie įgija puikų fizinį parengimą, dalyvauja žygiuose, mokosi karybos ir teisės pagrindų. Sėkmingai Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus užbaigusiųjų gretose reguliariai galima matyti buvusius Licėjaus kadetus. Mokykla taip pat bendradarbiauja su KASP, o abiturientai turi galimybę dar besimokydami Licėjuje dalyvauti baziniuose KASP kario savanorio kursuose. Taigi, kadetai turi palankias sąlygas patekti į Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono gretas.

Nuotraukos šaltinis: https://www.kariuomene.lt/