Moksleiviai renka merą

Mokiniai renka merą

Kovo 1 d. KTU Santakos slėnyje vyko renginys „Mokiniai renka merą“. Tai – prieš rinkimus vykdomi politiniai debatai, skirti artėjantiems Kauno miesto mero rinkimams. Renginyje dalyvavo 9 kandidatai.

Vaikai iš įvairių Kauno miesto mokyklų uždavinėjo kandidatams klausimus, o po to jų atsakymus įvertino balsuodami. Kadetų licėjaus auklėtiniai, suprantama, taip pat dalyvavo renginyje – pilietinė atsakomybė jiems svarbi, o rinkimų rezultatai neaplenks nei pačių mokinių, nei jų artimųjų gyvenimų.

Vienas pagrindinių Kadetų licėjaus uždavinių – ugdyti pilietiškumą. Todėl ugdymo įstaiga skatina kadetus būti atsakingais, savanoriauti, dalyvauti įvairiuose renginiuose. Pagal savitą Licėjaus ugdymo programą moksleiviai mokosi teisės ir pilietiškumo pagrindų. Taigi, kai paskutinis renginio klausimas teko Licėjaus auklėtiniui, kadetas Augustas Šulskis klausė kandidatų: kaip jie, tapę meru, skatintų pilietinį ir patriotinį ugdymą miesto mokyklose, ar ką nors keistų? Moksleivis atkreipė dėmesį į tai, kad Ukrainos įvykiai parodė spragas ir trūkumus šios srities švietime Lietuvoje.

KTU vertina jaunimo aktyvų dalyvavimą pilietiniame gyvenime, siekia skatinti jaunimą domėtis politiniais procesais ir gilinti savo žinias. Šiuo tikslu, KTU socialinius, edukacinius projektus „Mokiniai renka“ vykdo reguliariai – anksčiau jie buvo rengti prieš Lietuvos Respublikos prezidento, Seimo ir Europos Parlamento rinkimus.

Reitingų viršūnėse esantys kandidatai turi progą moksleiviams pristatyti savo programą, su jais diskutuoti bei atsakinėti į jaunimui aktualius klausimus. Rinkimų rezultatai reikšmingi visiems, nepriklausomai nuo galimybės balsuoti, todėl svarbu, kad į rinkimų debatus galėtų įsitraukti ir jaunoji karta – nauji bei būsimieji rinkėjai.