Kovo 11-oji

Artėja kovo 11-oji – viena svarbiausių švenčių dabartinėje Lietuvoje. Tai diena, kai minime Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto priėmimą. Juo Lietuvos gyventojai pasakė: ne imperijai ir autoritarizmui. Jie laisva valia pasirinko atkurti savarankišką, nepriklausomą ir demokratišką Lietuvos valstybę.

Žinoma, griūvanti imperija nenorėjo paleisti užgrobtų kraštų, todėl atkurtą valstybę reikėjo ginti, kai sausio 13 d. desantininkai šturmavo televizijos bokštą. Dėl ekonominės blokados krito šalies pragyvenimo lygis. Vis dėlto, nors tautos ryžtas buvo išbandytas, tai nepalaužė Lietuvos žmonių apsisprendimo gyventi laisvoje šalyje.

Lietuvos gyventojai jau sumokėjo už savo laisvę ir valstybės atkūrimą, bet nepamiršo kokių pastangų tam reikėjo. Todėl pastaruosius 33 nepriklausomybės metus vyko nenutrūkstami darbai užtikrinant ne tik Lietuvos valstybės klestėjimą, bet ir saugumą. Šiuo tikslu sustiprintos demokratinės institucijos, suformuota moderni kariuomenė, pasiekta narystė Europos Sąjungoje ir NATO. Prie viso to aktyviai prisidėjo įvairios institucijos ir organizacijos, tarp jų ir mokyklos. Būtent per jaunosios Lietuvos gyventojų kartos švietimą yra galimybė užtikrinti šių darbų tęstinumą, o svarbiausia, kad nebūtų pamiršta nepriklausomybės kaina.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus tiesiogiai prisideda prie šio tikslo. Vieni iš pagrindinių Licėjaus uždavinių – ugdyti savo auklėtinių savarankiškumą, atsakingumą ir pilietiškumą. Tam pasitelkiamos įvairios priemonės: pagal Sausumos kadetų ugdymo sampratą, Licėjaus auklėtiniai mokosi teisės ir karybos pagrindų bei yra skatinami savanoriauti.

Kadetai reguliariai dalyvauja renginiuose, konkursuose bei valstybinėse šventėse. Tarp jų svarbiausia – Kovo 11-oji. Kadetai kasmet šią šventę mini dalyvaudami jai skirtame renginių cikle. Licėjuje įgytos žinios jiems padeda visapusiškai suprasti šios dienos svarbą ne tik jiems patiems, bet ir visiems Lietuvos gyventojams. Taigi, kai dalyvausite Karo muziejaus sodelyje Kovo 11-ąjai skirtame renginyje, nenustebkite ten pamatę ir Licėjaus kadetų rikiuotę.

Kovo 11 dienos renginys su Kauno miesto mokyklų bendruomenėmis:

10 val. Šv. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje

10 val. Šv. Mišios Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Iškilminga Eucharistijos liturgija, kuriai vadovaus Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

11 val. Moksleivių ir visuomeninių organizacijų eisena nuo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį.

11.30 val. Kariliono muzikos koncertas. Karilionu skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta
Vieta: Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis

12 val. Iškilmingas minėjimas. Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-sios rinktinės jaunųjų šaulių iškilminga pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija ir gėlių padėjimas.
Vieta: Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis

Informacija el. paštu: cadet@plechavicius.lt