Mokiniai renka Seimą

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų Licėjuje 2020-10-07 vyko ”Zoom” konferencija. Konferencijos “Mokiniai renka Seimą” metu susitikome su keturių partijų (Tėvynės sąjungos, Lietuvos liberalų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų bei Socialdemokratų) vadovais ir pavaduotojais bei mokyklų atstovas iš įvairių apskričių.

Konferencijos metu buvo aptartos trys šių dienų aktualijos: švietimas, jaunimo užimtumas, aplinkosauga, mokiniai galėjo užduoti kandidatams svarbius klausimus. Dalinamės dalyvavusių kadetų mintimis.

Kadetė Greta Gaubytė teigia, kad tai buvo labai buvo naudinga ir įdomi konferencija. Buvo įdomu sužinoti mūsų šalyje aktyvių partijų tikslus, idėjas ir ateities planus. Susipažinau su kiekvienos partijos ypatumais, todėl tai padėjo man apsispręsti, už ką balsuoti.

Kadetas Marijus Mikelaitis minėjo, kad sužinojo tai, jog partijos nariai daug turi planų dėl švietimo ir jaunimo užimtumo, labiausiai išryškėjo Tėvynės sąjungos partija, vedama Ingridos Šimonytės. Nors analizuojant paskutinę temą (apie aplinkosaugą) daugiausia buvo balsuota už Socialdemokratų partiją, visgi daugelis mokinių tikino, kad balsuos už Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partiją, kadangi jos idėjos patiko labiausiai.

Kadetas Lukas Urbonavičius sakė, kad šiandienos debatai buvo nestandartiniai, bet naujoviški. Klausimų pateikimas ir atrinkimas buvo įdomus. Nusivylimas, kad mūsų mokykla negalėjo tiesiogiai pateikti klausimų. Lukui būtų patikę būti toje pačioje patalpoje su kandidatais į Seimą. Labiausiai patiko tas faktas, kad mūsų mokyklos klausimai sulaukė daugiausiai dėmesio.

Kadetas Jokūbas Kasperavičius akcentavo, kad  debatai buvo pakankamai informatyvūs ir teigė galintis pasidžiaugti, kad mokiniai sulaukė atsakymų į beveik visus užduotus klausimus, tokiu būdu turėjo progą bent dalele prisidėti prie šių metų Seimo rinkimų.

Kadetas Laurynas Jagėla teigė, kad tai labai puiki galimybė mokiniams sužinoti kandidatų tikslus ir pasiūlyti savų sprendimų, labai malonu, kad išklausoma ir mokinių nuomonė, atsižvelgiama į jų mintis ir norus.

Kadetams diskusijai padėjo pasiruošti mokytoja D. Vilkienė ir R. Žilaitis