Pasodinta generolo Povilo Plechavičiaus giria

Karalgirio girioje Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai, P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ nariai, Lietuvos kariuomenės atstovai, KASP kariai, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, atliekantys tarnybą Lietuvoje, Lietuvos Šaulių sąjungos nariai, Lietuvos skautų organizacijos nariai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo akademijos vadovybė, kariūnai ir dėstytojai, visuomenės ir kultūros veikėjai pasodino net 6600 ąžuoliukų girią generolui Povilui Plechavičiui atminti. Būtent šiemet Lietuva mini generolo Povilo Plechavičiaus 130-ąsias gimimo metines.

4 hektarų plote pasodintus ąžuolus Valstybinių miškų urėdijos miškininkai puoselės kartu su P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniais, kurie įsipareigoja šia ąžuolų giraite rūpintis kol medžiai sutvirtės ir perduoti šią tradiciją naujai kadetų licėjaus auklėtinių kartai.

„Ąžuolas lietuviams visuomet buvo ir yra labai svarbus, ir mūsų kultūroje užima ypatingą vietą. Todėl didžiuojamės, kad kasmet Lietuvoje pasodiname vis daugiau ąžuolynų. Tačiau šie ąžuolai, kurie jau po 10 metų kiekvieną iš mūsų praaugs dvigubai – bus prisiminimas apie mūsų susitelkimą įprasminant P. Plechavičiaus atminimą ir visuomet liks vieta, kuri šią atmintį saugos“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus laikinai atliekančios direktoriaus pareigas pavaduotojos ugdymui Ingridos Levickienės, mūsų gyvenimus veikia matomi ir nematomi saitai su Lietuvos žeme, tradicijomis, tautos istorija. Lietuvoje nuo gilios senovės vyrauja ypatinga pagarba medžiui. Jų sodinimo ritualu pagerbiami žymūs žmonės, įamžinami reikšmingi įvykiai.

„Ši simbolinė ąžuolų giria, sodinama generolui Povilui Plechavičiui atminti, virto mūsų kovų dėl laisvės, ryžtingumo, ištvermės ir karingumo simboliu. Pasiaukojimas ir kova neleidžia jo pamiršti. Prisimindami svarbiausius valstybės kūrėjus, jų darbus – stipriname savo valstybę. Tegul šie ąžuolai, pasodinti Karalgirio girioje, įkvepia kiekvieną lietuvį labiau mylėti savo šalį ir visada ginti jos laisvę“, – sakė I. Levickienė.

Visuomeninės organizacijos „LDK palikuonys“ vadovas Gediminas Armonavičius teigė, jam didžiulė garbė asmeniškai, kaip LDK palikuonių įkūrėjui, prisidėti prie tokio projekto.

„Mano pagrindinis tikslas – per LDK palikuonis vienyti žmones aplink savo didingą istoriją ir jos didžias asmenybes. Ąžuolynas Karalgirio miške skirtas Generolo Povilo Plechavičiaus atminimo ir įamžinimo garbei. Be to, toks sodinimas – ir būdas kovoti prieš propagandą, kuri šiandien naudojama kaip būdas priešinti visuomenę, kalbant apie masiškai kertamus miškus. Todėl šis projektas man tampa dar aktualesnis. Karalgirio miške sukurta dar viena nuostabi lankytina vieta mus visus labiau vienys ir suartins su gamta, bei praturtins mūsų vidų savos istorijos suvokimu“, – sakė G. Armonavičius.

Nuotraukų autorius: Mindaugas Armonavičius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *