Viskas tavo rankose

Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada „Viskas Tavo rankose!“

Lapkričio 16 d. kadetai dalyvavo Nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje „Viskas Tavo rankose!“.

Renginyje savo žinias pasitikrino net 2711 mokinių iš 184 Lietuvos mokyklų, tarp kurių net 15 buvo Licėjaus auklėtiniai. Geriausiai konkurse pasirodė 8B klasės kadetai Linas Gervė (surinkęs 93 proc.), Naglis Milčiūnas (80 proc.), Airidas Rakauskas (80 proc.) bei 7A klasės kadetas Kajus Jakavičius (77 proc.). Kadetams pasiruošti padėjo geografijos mokytoja Rita Markevičienė.

Tai jubiliejinis, dešimtą kartą vykstantis konkursas, skirtas 7 ir 8 klasių mokiniams iš visos Lietuvos. Jį organizavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA), o renginio partneriai: Kauno technologijos universitetas (KTU), Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). Konkurso ambasadorė ir įkvėpėja – dainą panašiu pavadinimu „Viskas tavo rankose“ sukūrusi žinoma atlikėja Monika Marija.

Olimpiados klausimyne atsispindėjo šiomis dienomis aktualios temos, ruošiančios mokinius būsimiems ekonomikos ir visuomenės gerovės iššūkiams. Ši tematika be galo svarbi jaunajai kartai, todėl Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą galima vertinti kaip edukacinį renginį, kuriame dalyvauti prasminga kiekvienam mokiniui.

Konkurso metu kadetai atsakinėjo į klausimus, susijusius su atsakingu vartojimu: požiūrį į energijos šaltinius, daiktus, jų įsigijimą, domėjimąsi, iš ko tie daiktai gaminami, ar jie perdirbami, ar gali būti pataisyti. Klausimai taip pat apėmė ir daiktų gyvavimo ciklo ilginimą, jų perdavimą į antras rankas, panaudotų daiktų įsigijimą, atsakingą atliekų šalinimą ir kita.

Džiaugiamės kiekvieno kadeto įsitraukimu į olimpiadą ir nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams! Tikimės, kad dalyvavimas šiame renginyje sukėlė įvairių minčių, pažadino norą gyventi tvariau ir skleisti žinią apie atsakingą vartojimą!