Po „Skaidrumą kuriame kartu“ konkurso – Licėjus skaidrumą skleidžiančių mokyklų dešimtuke

Po 2023 m. spalio-lapkričio mėn. įvykusio „Skaidrumo akademijos“ mokinių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ Kadetų licėjus pateko į skaidrumą skleidžiančių mokyklų dešimtuką! Mokyklos auklėtiniai parodė savo teisines žinias, nepakantumą korupcijai ir skaidrumo suvokimą tarp 3748 konkurse dalyvavusių mokinių ir 215 klasių iš visos Lietuvos.

„Skaidrumo akademija“ tai Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) projektas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti antikorupcinę praktiką visuomenėje. Ši iniciatyva veikia jau tris metus; ją globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. 2023 m. spalio-lapkričio mėnesį buvo surengtas mokinių konkursas, skirtas 8-12 klasių mokiniams. Juo buvo siekiama ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti juos aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės bei pasaulio situacija, suprasti svarbiausius skaidrumo principus, kad jie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu pagrįstos valstybės pagrindas. Tikslai aukšti, tad galima tikėtis, tai atspindėjo ir užduotys. 2023 m. konkurso tema buvo „Skaidrumas ir netolerancija korupcijai“.

Laimei, Licėjaus kadetai išbandymui buvo puikiai pasiruošę – savo mokykloje jie reguliariai mokosi pilietiškumo bei teisės pagrindų. Kadetų licėjus vadovaujasi Sausumos kadetų ugdymo samprata, todėl teisės pagrindai yra pagrindinės ugdymo programos dalis, o pilietiškumas – vienas iš svarbiausių mokyklos tikslų.

Visiems dalyvavusiems kadetams buvo įteiktas LR STT direktoriaus Lino Pernavo pasirašytas diplomas ir konkurso dalyvio skaidrumo ženklelis. Džiaugiamės mūsų kadetų aktyvumu ne tik pasiekus puikius rezultatus, bet ir skleidžiant antikorupcines žinias!