Renginiai skirti Generolo Povilo Plechavičiaus 130- osioms gimimo metinėms paminėti

2020 m. vasario 10 d. – kovo 20 d. Licėjuje vyko Socialinių mokslų metodinė savaitė, skirta Generolo Povilo Plechavičiaus 130-osioms gimimo metinėms paminėti . Jos metu kadetai dalyvavo „Gulago partizanų“ autorių Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės knygos bei trumpametražio okumentinio filmo ,,Kalinio  riba“ pristatyme, lektoriaus Prof. Valdo Rakučio paskaitoje apie Generolo Povilo Plechavičiaus vaidmenį Lietuvos Nepriklausomybės kovose.

Vyko konkursas ,,Ištikimas savo tautai ir valstybei“, į kurį atvyko generolo dukterėčia (brolio Mamerto Plechavičiaus dukra) Vita Plechavičiūtė – Jauniškienė. Dalyvius pasveikino Ingrida Levickienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas. Renginio
vedančiosios Laura Gaubytė ir Lukrecija Junelytė, IIB klasės mokinės, priminė kadetams Povilo Plechavičiaus biografiją, pabrėždamos, kad ,,Generolas Povilas Plechavičius virto mūsų kovų dėl laisvės, ryžtingumo, ištvermės ir karingumo simboliu. Jis buvo ištikimas savo tautai ir savo
valstybei“. Konkurso metu komandos atsakinėjo į klausimus apie Povilo Plechavičiaus gyvenimą, jo dalyvavimą Nepriklausomybės kovose, veiklą Lietuvoje ir išeivijoje, apdovanojimus. Nors komandos ruošėsi konkursui, nagrinėjo generolo biografiją, bet į kai kuriuos klausimus, norėdami atsakyti, turėjo gerai pagalvoti. Vienas iš jų buvo: ,, 1929 m. pulkininkas Povilas Plechavičius ir jo padėjėjas pulkininkas Petras Kubiliūnas aplankė kariuomenės dalinius ir buvo labai pritrenkti, kai patyrė, jog beveik pusė naujokų visai nemokėjo … Ko nemokėjo naujokai?“. O naujokai nemokėjo
Tautos Himno (Tautiškos giesmės). Konkurse I vietą užėmė IIB klasės komanda, II vietą – IIA klasės komanda, III vietą- IA klasės komanda. Visi dalyviai gavo padėkas ir saldainių. Klausimus rengė ir konkursą vedė Danutė Vilkienė, istorijos mokytoja metodininkė, taškus skaičiavo Vertinimo komisija, kurios pirmininkė buvo Stefa Laureckienė, istorijos mokytoja metodininkė, nariai – Ilona Čimžienė, etikos mokytoja metodininkė, Lina Brazienė, tikybos mokytoja metodininkė, Rita Markevičienė, geografijos, biologijos mokytoja.

Socialinių mokslų metodinės savaitės metu vyko Nacionalinis konkursas ,,Lietuvos istorijos žinovas.“ Geriausius rezultatus parodė Gabrielius Babickas, IVA klasės mokinys, kuris pateko į II etapą, kuris vyks LR Seime.
Socialinių mokslų metodinė savaitė, skirta Generolui Povilui Plechavičiui, taps tradiciniu renginiu mūsų licėjuje ir prisidės prie kadetų pilietiškumo bei patriotizmo ugdymo.