Respublikinės

Respublikinės Antano Baranausko jaunųjų matematikų komandų varžytuvės

Lapkričio 17 d. Licėjaus kadetai lankėsi Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijoje, kur vyko Respublikinės Antano Baranausko jaunųjų matematikų komandų varžytuvės.

Padėkomis ir prizais buvo apdovanoti šie mokiniai: Dita Rinkevičiūtė (5 kl.), Naglis Volkavičius (5 kl.), Gytis Andriušaitis (6 kl.) ir Evija Bertašiūtė (6 kl.). Tuo tarpu matematikų komandų varžytuvėse II vietą užėmė komanda, kurią sudarė Žygimantas Kulikauskas (7 kl.), Ugnius Baliukas (7 kl.), Linas Gervė (8 kl.) bei Nojus Krutovas (8 kl.). Kadetus konkursui paruošė matematikos mokytojas Algirdas Keblikas.

Gimnazija, kurioje vyko konkursas, ne veltui pavadinta Antano Baranausko vardu. Pats poetas, pagarsėjęs dėl mums visiems gerai žinomo kūrinio „Anykščių šilelis“, gyveno Rumšiškėse: ten jis mokėsi ir parašė apie 20 pirmųjų savo kūrinių. Tačiau Antanas Baranauskas prisidėjo ne tik prie Lietuvos kultūros literatūros srityje, bet ir prie šiuo metu naudojamų lietuviškų matematikos terminų apibrėžimų.

Jo dėka mūsų kalboje vartojami tokie matematikos ir geometrijos terminai: trikampis, daugiakampis, statusis, smailusis kampas ir kt. Tai – pagrindas, nuo kurio galėjo vystytis matematikos mokslas Lietuvoje. Pasikaustę šiomis istorinėmis, kultūrinėmis ir matematikos žiniomis bei su matematikos mokytojo Algirdo Kebliko pagalba, kadetai buvo pasirengę įveikti bet kokį konkurse keliamą iššūkį.

Spręsdami įdomius matematikos uždavinius kadetai parodė puikų komandinį darbą. Džiaugiamės aktyviais ir kūrybingais mūsų mokyklos auklėtiniais. Su padėkomis, prizais ir naujomis žiniomis jie visi grįžo kaip nugalėtojai.