Įskaitinis žygis

Įskaitinis žygis „Aukštaitijos keliais“

Įskaitinis žygis „Aukštaitijos keliais“ įvyko Krekenavoje. Kadetai Tadas Ivanauskas (7 kl.) ir Ugnius Miliukas (8b kl.) priėmė iššūkį ir išbandė jėgas dalyvaudami šiame renginyje.

Šiuo renginiu siekiama skatinti keliavimą pėsčiomis. Tai aktyvi, gerą sveikatą palaikanti laisvalaikio forma, kuri ne tik leidžia pasigrožėti Lietuvos gamta, bet taip pat išmoksta ją vertinti ir tausoti. Žygio dalyviai tobulina savo fizinį ir psichologinį pasirengimą.

Taigi, jie turi galimybę prasmingai ir įdomiai praleisti laiką bei pabendrauti su bendraminčiais. Šiuo būdu tikimasi ugdyti jaunimo pilietiškumą ir sąmoningumą, o Lietuvos gamtos ir aplinkos grožiu – skiepyti meilę ir pilietinę pareigą mūsų valstybei.

Įskaitinis žygis kadetams Tadui Ivanauskui ir Ugniui Miliukui visa tai – ne naujiena. Jie jau ne vieną kartą drąsiai dalyvavo organizuojamuose žygiuose. Paskutinį kartą kadetai savo jėgas pasitikrino pėsčiųjų žygio „BIRUTIEČIAI“ metu, kur jie drauge įveikė 26 km. trasą.

Tuomet kadetai turėjo galimybę pamatyti pietų Lietuvos gamtą ir pagerbti Lietuvos partizanų atminimą – jie padėjo gėlių prie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo Merkinėje. Dabar Ugnius ir Tadas vyko į šiaurę – į Panevėžio raj. esančią Krekenavą.

Kaip ir dauguma mūsų šalies vietovių, šis miestelis turi Lietuvos valstybei prasmingą istoriją. Būtent Krekenavos miškuose susiformavo vienas pirmųjų 1863 m. sukilimo būrių. Licėjaus auklėtiniai išmoksta vertinti istorinių įvykių indėlį į mūsų valstybės išsaugojimą. Dalyvaudami žygyje jie turėjo galimybę prisiminti sukilėlių drąsą, ryžtą ir aplinką kurioje jie veikė bei gyveno.