Plechavičiaus keliais

Plechavičiaus keliais – trečiasis pėsčiųjų žygis

Plechavičiaus keliais – trečiasis pėsčiųjų žygis skirtas pagerbti Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus atminimą. Nei kadetų, nei svečių neišgąsdino lietingas ir vėjuotas oras – visi drauge sėkmingai įveikė 6 valandų žygio išbandymą.

Jau tradiciškai rengiamą žygį organizavo Sedos ir Ukrinų bendruomenės, Lietuvos šaulių sąjunga ir Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus. Visiems renginio organizatoriams generolo istorija bei atminimas – svarbus ir reikšmingas. Todėl praėjusį spalio šeštadienį, nors pliaupė lietus o temperatūra siekė tik 3 laipsnius šilumos, 32 kadetai ir renginio svečiai vis vien išsiruošė į suplanuotą žygį, jo neatidėliojo. Tokiomis sąlygomis pats žygis truko 6 valandas.

Prie žygio dalyvių prisijungė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Linas Idzelis, kuris „Plechavičiaus keliais“ dalyvauja jau trečius metus iš eilės. Jis džiaugėsi, kad renginys buvo neatšauktas dėl prasto oro, o žygyje patirti įspūdžiai įsimins ilgam. Kartu su pulkininku buvo ir LŠS rinktinių vadai Julius Svirušis ir Kazimiras Čiuplinskas. Šauliai bendravo su žygio dalyviais, dalinosi patirtimi ir patarimais.

Tarp svečių taip pat buvo ir garbingų žmonių, kuriems generolo Povilo Plechavičiaus atminimas ne ką mažiau svarbus. Genoveita Gricienė, kuri užsiima generolo P. Plechavičiaus giminės vardo ir darbų saugojimu bei Julius Banys, kuris skatina pilietiškumą ir stengiasi išsaugoti istoriją Mažeikių rajone – jų dalyvavimas renginyje kadetams parodė, ką reiškia būti pilietiškam ir atsakingam už savo kraštą.

Žygis „Plechavičiaus keliais“ pareikalavo daug jėgų ir ištvermės, bet gerai nusiteikę dalyviai šį išbandymą įveikė. Tai buvo puiki proga pabendrauti su bendraminčiais, prisiminti mūsų valstybės istoriją ir apmąstyti, ką pasiekėme dėka tokių asmenų kaip Povilas Plechavičius. Džiaugiamės ir laukiame sekančių metų žygio!

Nuotraukų autorius: Sigitas Strazdauskas