Lvivo licėjus

Lvivo Kruty Didvyrių vardo licėjaus pasižadėjimo ceremonija

Lvivo Kruty Didvyrių vardo licėjaus pasižadėjimo ceremonijoje dalyvavo Kadetų licėjaus auklėtiniai, socialiniai partneriai ir svečiais iš Lenkijos, Vroclavo sukarinto licėjaus Husarz.

Pasižadėjimo ceremonija – tai oficialus, iškilmingas įsipareigojimas, juo nauji licėjaus mokiniai patvirtina savo pasirinkimą būti kadetais, prisiima atsakomybę už savo elgesį, gauna teisę dėvėti karinę uniformą ir galimybę būti valstybės gynėjų gretose. Iš kadetų tikimasi, kad jie laikysis aukštesnių moralės ir tvarkos standartų nei yra reikalaujama iš kitose mokyklose besimokančių mokinių. Dėl to priesaikos žodžiai tariami aiškiai ir viešai, girdint visiems ceremoniją stebintiems kadetų artimiesiems ir svečiams.

Taigi, priesaika turi didelę reikšmę kiekvienam kadetui, o tuo labiau ukrainiečiams iš Lvivo sukarinto licėjaus. Karo su Rusija metu, jau ne vienas valstybės gynėjas paaukojo savo sveikatą ar net gyvybę už Ukrainos laisvę. Todėl ši pasižadėjimo ceremonija įgauna dar gilesnę reikšmę – „Kruty Didvyrių“ kadetai suvokia, kokiomis aplinkybėmis jie prisiima atsakomybę tapti kadetais. Ją įtvirtino po ceremonijos įvykusi kelionė į Marso lauką Lvive, kuriame ilsisi kare žuvę Ukrainos kariai. Kadetai ir svečiai pagerbė didžiausią auką atidavusius šalies gynėjus ir tvarkė jų kapus.

Priesaikos ceremonija gerai pažįstama Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniams – tokią pačią tradiciją turi ir mūsų mokykla. Kadetų sveikinti taipogi atvyksta kolegos iš Lvivo sukarinto licėjaus, Lietuvos kariuomenės, valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų ir daugiau. Todėl ir Licėjaus auklėtiniai dalyvauja Lvivo sukarinto licėjaus priesaikos ceremonijose. Kartu su mūsų mokyklos atstovais ukrainiečių kadetų sveikinti nuvyko Licėjaus socialiniai partneriai LT4UA, Vroclavo sukarintos „Husarz“ mokyklos atstovai bei kiti garbingi svečiai. Ši tradicija nėra nauja, bet kaskart ji dar labiau suartina mūsų mokyklų bendruomenes ir visuomenines organizacijas. Dėl to, siekdami bendrų tikslų ir vertybių, šių metų birželį Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos sukarinti licėjai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria mokyklos įsipareigojo burti tarptautinę kadetų bendruomenę bei dalintis patirtimi.

Renginio svečiai pasveikino kadetus, juos laimino karo kapelionai. Tačiau sveikinimai tuo nesibaigė. Lvivo sukarinto licėjaus vadovui plk. Jurij Husar įteiktas Generolo Tado Kosciuškos garbės apdovanojimas už aktyvią kovą ginant laisvę. Jį įteikė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės atminties rūmai: organizacija vienijanti LDK kilmingųjų palikuonių bendriją, Švento Adalberto LDK riterių ordiną ir Lietuvos bajorų kraštų susivienijimą. Tuo tarpu LT4UA nariams irgi buvo įteikti apdovanojimai – nuo pat karo pradžios šios grupės savanoriai rinko reikiamą paramą Ukrainos kariams, kurią perdavė bendradarbiaujant su „Kruty Didvyrių“ licėjumi.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus sveikina priesaiką davusius Lvivo „Kruty Didvyrių“ vardo sukarinto licėjaus auklėtinius.